کاهش 36 درصدی ورودی سد های تهران از ابتدای سال آبی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران، از کاهش 36 درصدی مقدار ورودی به سد های تامین کننده آب تهران از ابتدای سال آبی تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

کاهش 36 درصدی ورودی سد های تهران از ابتدای سال آبی

به گزارش تسنیم، یوسف رضاپور افزود: میزان ورودی به سد های پنج گانه در حال بهره برداری این شرکت از ابتدای سال آبی تا به امروز معادل 104.8 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته, 36 درصد کاهش داشته است.

وی همچنین موجودی فعلی مخازن سد های تهران را 360 میلیون مترمکعب بیان کرد و گفت: این میزان در مقایسه با ذخیره 624 میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته، حدود 264 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران همچنین افزود: میزان بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران از ابتدای سال آبی تا کنون 47.5 میلیمتر است که این میزان نسبت به سال قبل 59 درصد و نسبت به بلندمدت بیش از 31 درصد کاهش بارش را نشان می دهد.

رضاپور شرح داد: هم اکنون حجم آب سد امیرکبیر حدود 57 میلیون مترمکعب است در حالی که این میزان در روز مشابه سال گذشته 108 میلیون مترمکعب بوده است. علاوه بر این حجم آب سد لتیان نیز از 36 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 23 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین حجم آب سد طالقان هم اکنون 183 میلیون متر مکعب است که در سال گذشته 258 میلیون متر مکعب بوده و حجم آب سد ماملو از 161 میلیون مترمکعب به 75 میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهر ان در خاتمه با تاکید بر اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد و شهروندان باید صرفه جویی و مدیریت مصرف را همچنان جدی بگیرند، گفت: با توجه به شرایط استان و کشور انتظار می رود تا همکاری ها افزایش یابد تا با یک شرایط مطمئن تر آب شرب مردم را به صورت پایدار تامین کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1326

به "کاهش 36 درصدی ورودی سد های تهران از ابتدای سال آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 36 درصدی ورودی سد های تهران از ابتدای سال آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید