چهارده گفتار پیرامون ارتباط با امام زمان به چاپ پانزدهم رسید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران ، چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با امام زمان (عج) نوشته حسین گنجی به تازگی به وسیله انتشارات جمکران به چاپ پانزدهم رسیده است.

چهارده گفتار پیرامون ارتباط با امام زمان به چاپ پانزدهم رسید

از مجموعه روایات و آیات و زیارت هایی که از ائمه به ما رسیده است به این نتیجه می رسیم که همه نعمت های مادی و معنوی که داریم همه از یمن وجود حضرت صاحب الزمان (عج) است و همه هستی بر سر سفره ولایت حضرت مهدی نشسته ایم.

او واسطه فیض در خلقت و آفرینش ماست. همان طور که در حدیث فرمودند: ما ساخته حضرت حقّ ایم و مردم، به خاطر ما آفریده شده اند.

نظام عالم، نظام حق و تکلیف است و ما در برابر هرکسی که به گردن ما حقی دارد، وظایفی داریم. حال این سوال پیش می آید که قبال این همه احسان و تفضلی که ازسوی اهل بیت شامل حالمان می گردد، چه وظیفه ای داریم؟ و چطور پاسخ احسان آن ها را با احسان بدهیم؟ علاوه بر اینکه باید هر زمان به یاد ایشان باشیم و از سیره ایشان پیروی کنیم، بر ماست که یاد و محبت او را نیز تبلیغ و ترویج کنیم. وظیفه داریم در هر کوی و برزن، در هر مجلس، با قلم و سخن، حضرت و مکتب و نام و یادش را ترویج کنیم.

نویسنده در این کتاب به دو مبحث پرداخته است؛ مبحث اول شیوه هایی که اگر انسان آن را دقیق به کار بگیرد ارتباط روحی، فکری و رابطه ظاهری با امام زمان (عج) برقرار می نماید و مبحث دوم درباره ویژگی ها و صفات یاران مهدی است. در این بخش در پی آن هستیم تا بدانیم چه ویژگی هایی را باید دارا باشیم تا بتوانیم دست کم در شمار یاران خاص آن حضرت باشیم.

انتشارات جمکران چاپ پانزدهم این کتاب را در 186 صفحه، قطع رقعی و قیمت 89 هزار تومان عرضه نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 شهریور 1402 بروزرسانی: 10 شهریور 1402 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1673

به "چهارده گفتار پیرامون ارتباط با امام زمان به چاپ پانزدهم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارده گفتار پیرامون ارتباط با امام زمان به چاپ پانزدهم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید