موزه مرگ کجاست؟ ، صاحبان موزه: زمانی خوشحالم که بازدیدکنندگان خودشان را خراب کنند!

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، موزه مرگ در هالیوود محلی است برای نمایش ابزار و ادوات قتل و خودکشی، اسکلت مردگان، سرهای مومیایی شده، اجساد تاکسیدرمی شده حیوانات و در کل هر چیزی که مرگ را به یاد بازدیدکنندگان می آورد.

موزه مرگ کجاست؟ ، صاحبان موزه: زمانی خوشحالم که بازدیدکنندگان خودشان را خراب کنند!

موزه مرگ در سال 1995 در هالیوود لس آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیای امریکا تاسیس شد. جی دی هیلی (JD Healy) و کَتی شولتز (Cathee Shultz) زوج امریکایی می گویند که برای پر کردن خلاء آموزش درباره مرگ، این موزه را تاسیس کردند. شعبه ای از موزه مرگ در نیواورلئان ایالت لوئیزیانا قرار گرفته است.

مرگ همه جا حضور دارد

به غیر از بازدیدکننده ها و راهنمای موزه، تنها عنصر زنده موزه مرگ، دو لاک پشت به هم چسبیده تایلندی به نام های چِنگ و اِنگ هستند. در این موزه، ابزارهای جراحی، وسایل تشییع جنازه عتیقه، آثار هنری قاتلان سریالی، یادگاری های خانواده منسون، جسدهای تاکسیدرمی حیوانات خانگی، عکس هایی از صحنه های جرم و جنایت و چیزهایی از این قبیل در معرض تماشا است.

چنگ و انگسر مومیایی شده

بخشی از این موزه، به نمایش خرده ریزها، نامه ها و اشیایی مربوط به چالز منسون و گروهش، موسوم به خانواده منسون اختصاص یافته است. چارلز منسون در دهه 1960 در کالیفرنیا گروهی را رهبری می کرد که برای اهداف فرقه شان دست به قتل و خشونت می زدند. چارلز منسون سرانجام به جرم دستور قتل شارون تیت، بازیگر سینما و همسر باردار رومن پولانسکی و دو نفر از دوستانش محاکمه و زندانی شد.

منسون نام نظریه اش را که گروهش از آن پیروی می کردند، از نام یکی از آهنگ های گروه راک بیتلز وام گرفته بود.

نظریه درهم برهمی و هرج و مرج (Helter Skelter) منسون مبتنی بر این بود که در آخرالزمان، بین نژادهای سیاه و سفید جنگ درمی گیرد. دادستان های پرونده منسون آن سال ها گفتند که او امیدوار بوده است قتل شارون تیت به گردن سیاه پوست ها بیفتد و به این صورت، اختلافات سیاه ها و سفیدها به درگیری منجر شود.

یکی دیگر از ویژگی های این موزه، آثاری از جان وین گیسی مشهور به دلقک قاتل، از قاتلان سریالی امریکا بود که بین سال های 1972 تا 1978 در ایلینویز شیکاگو 33 پسر کودک و نوجوان رو به قتل رساند. این قاتل سریالی قربانیانش را با وعده کار یا پول و همچنین به بهانه یاد دادن تردستی فریب می داد و آنها را به خانه خود می برد. گیسی 26 نفر از قربانیانش را در فضایی در زیرزمین منزلش دفن کرد و مابقی قربانیان را به داخل رودخانه دس پلینز انداخت.

در موزه مرگ همین طور می توان ابزارهای مخصوص دکتر جک کِوُرکیان (Jack Kevorkian) را مشاهد کرد. جک کورکیان، به بیمارانی که گرفتار بیماری های لاعلاج بودند، برای اتانازی مشاوره می داد. او ادعا کرده است که به حداقل 130 نفر برای دستیابی به این هدف کمک کرده است. به همین دلیل کورکیان در سال 1999 به اتهام قتل عمد به 25 سال زندان محکوم شد. او در سال 2007 پس از تحمل 8 سال زندان با شرط عدم مشاوره به بیماران برای مرگ اختکمک، آزاد شد. از زندگی او فیلمی با نام تو جک را نمی شناسی با بازی آل پاچینو در نقش کورکیان ساخته شده است.

ابزار جک کِوُرکیان

صاحبان موزه می گویند که بازدیدکنندگان، گاهی می خندند، گاهی راضی تر نسبت به زنده بودنشان موزه را ترک می کنند و گاهی هم خون دماغ می شوند. جی دی هیلی می گوید شرایط مورد علاقه اش زمانی است که بازدیدکنندگان خودشان را خراب می کنند.

منبع: چمدان
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 168

به "موزه مرگ کجاست؟ ، صاحبان موزه: زمانی خوشحالم که بازدیدکنندگان خودشان را خراب کنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه مرگ کجاست؟ ، صاحبان موزه: زمانی خوشحالم که بازدیدکنندگان خودشان را خراب کنند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید