قیمت مصوب گوشت معین شد.

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: قیمت هر کیلو گوشت گوساله بدون استخوان باید حداکثر 80 هزار تومان و بعلاوه قیمت هر کیلو شقه گوسفندی 90 هزار تومان باشد.

قیمت مصوب گوشت معین شد.

سعید سلطانی سروستانی با بیان اینکه قیمت هر کیلو دام زنده سنگین 32 هزار تومان و قیمت هر کیلو دام زنده سبک 42 هزار تومان است، توضیح داد: بنابراین با توجه به این قیمت ها باید هر کیلو گوشت گوساله بدون استخوان و شقه گوسفندی به ترتیب با قیمت حداکثر 80 هزار تومان و 90 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی درباره موضوع تامین بخشی از نهاده های دامی که بر عهده اتحادیه دامداران گذاشته شده است، اظهار کرد: از سال گذشته از حدود 14 میلیون تن نهاده ای که وارد کشور شده است، توزیع نیم درصد آن یعنی معادل 70 هزار تن به عهده اتحادیه گذاشته است که با توزیع 20 هزار تن نهاده کنجاله سویا، قیمت کنجاله سویا از 5 تا 6 هزار تومان به 3 هزار تومان کاهش پیدا نموده است.

این مقام مسئول در خاتمه با بیان اینکه اگر توزیع قسمت عمده ای از نهاده ها را در اختیار اتحادیه دامداران قرار بدهند، قیمت ها به قیمت مصوبه دولت خواهد رسید، گفت: اگر صفر تا صد نهاده های گوشت و شیر را در اختیار ما قرار بدهند، قیمت تمام شده شیر و گوشت پایین می آید و می توانیم اعلام کنیم که قیمت نهاده ها ثابت می ماند تا شرایط بهتری هم برای دامداران و هم برای مصرف کنندگان ایجاد گردد.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی است که روز گذشته علیرضا ملکی - رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی - اظهار کرد: قیمت گوشت و دام نسبت به دو هفته گذشته تغییر آنچنانی نداشته و افزایش قیمتی را تجربه ننموده به گونه ای که در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت دام سنگین در محدوده 90 هزار تومان و هر کیلو شقه بدون دنبه گوسفندی در حدود 103 هزار تومان است.

منبع : صبح اقتصاد

منبع: اُکالا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1310

به "قیمت مصوب گوشت معین شد." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مصوب گوشت معین شد."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید