زوال عقل این افراد را 2 برابر بیشتر تهدید می کند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، محققان فرانسوی و انگلیسی در یک پژوهش 30 ساله به یافته های جدیدی درباره اندازه خطر افراد برای ابتلا به زوال عقل دست یافتند.

زوال عقل این افراد را 2 برابر بیشتر تهدید می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان در بررسی های اخیر خود دریافتند، خطر ابتلا به زوال عقل در افرادی که در میانسالی از دو یا چند بیماری مزمن رنج می برند دو برابر بیشتر است.

تحقیقات نشان داد، افراد مبتلا به چندین بیماری مزمن 2.5 برابر بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل بودند؛ اگر افراد سه بیماری بلندمدت داشته باشند، احتمال ابتلا به این بیماری به پنج برابر افزایش می یابد.

محققان می گویند، یافتن افراد در معرض خطر زوال عقل بسیار مهم است زیرا هیچ درمانی وجود ندارد؛ همچنین سالم ماندن در دهه 50 زندگی ممکن است بهترین شانس شما برای جلوگیری از زوال عقل باشد.

کارشناسان دانشگاه پاریس و امپریال کالج لندن سوابق سلامت بیش از هزار انگلیسی را که در زمان شروع مطالعه بین 35 تا 55 سال سن داشتند، تجزیه و تحلیل کردند؛این مطالعه نو که داوطلبان را در طول سه دهه ردیابی کرد، با هدف بررسی اینکه آیا داشتن چندین مورد از این شرایط در اوایل زندگی خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد یا خیر، انجام و درنهایت مشخص شد، فشار خون بالا، افسردگی و آرتریت از جمله مواردی هستند که می تواند افراد میانسال را به اندازه قابل توجهی در معرض زوال عقل قرار دهد.

این یافته ها نقش پیشگیری و مدیریت بیماری های مزمن را در دوره بزرگسالی برای کاهش پیامدهای نامطلوب در سنین بالا نشان می دهد. کارشناسان زوال عقل گفتند یافته های این مطالعه که در BMJ منتشر شده است، غافلگیرکننده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1404

به "زوال عقل این افراد را 2 برابر بیشتر تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زوال عقل این افراد را 2 برابر بیشتر تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید