خوزستانی ها از سفر به استان های همجوار خودداری نمایند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرنگاران/خوزستان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان بر لزوم خودداری از سفر به ویژه سفر به استان های همجوار به دلیل شرایط قرمز کرونا تاکید نمود.

خوزستانی ها از سفر به استان های همجوار خودداری نمایند

از سفر با بهترین قیمت تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

رضا نجاتی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط قرمز بیماری کرونا در سراسر کشور، اظهار کرد: بیشتر مبتلایان به کرونا در پی مسافرت درگیر شده اند بنابراین باید از مسافرت های غیرضروری پرهیز گردد.

وی با اشاره به شناسایی بیش از 2 هزار بیمار مبتلا به کرونا در استان اصفهان در روز گذشته اضافه کرد: در این شرایط باید مردم از سفر به استان های دیگر به ویژه استان های همجوار و حتی شهرهای استان خوزستان خودداری نمایند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: با توجه به شرایط کنونی نه تنها باید از مسافرت پرهیز گردد بلکه همه باید در خانه بمانند و تنها برای کارهای ضروری از منزل خارج شوند.

وی با اشاره به ادامه فرایند افزایش موارد بیماری و مرگ و میر ناشی از کرونا، اعلام کرد: اوضاع و احوال کنونی باید جدی گرفته گردد؛ با توجه به شرایط آب و هوایی انتظار می رود به تدریج رفتارهای خشن تری از بیماری داشته باشیم. هشدارهای داده شده در حال وقوع است. بیماری همه چیز را جدی گرفته و مرتبا افرادی را مبتلا می نماید و جان بیماران را می گیرد اما تعدادی از مردم هنوز بیماری را جدی نگرفته اند. اگر شرایط اینگونه پیش برود، زمستان سیاهی خواهیم داشت.

نجاتی اضافه کرد: بیماری کووید - 19 با خشونت در حال وارد کردن صدمه به مردم است و بعضی افراد نیز با رفتارهایشان، خود و دیگران را به کام مرگ می برند.

وی گفت: با وجود ظرفیت های ایجادشده، بیمارستان ها در حال تکمیل هستند. بیم داریم که کادر بهداشت و درمان و نیروهای خدماتی بیمارستان ها نیز خسته شوند و مردم باید این نگرانی را درک نمایند. تاب و توان این نیروها حدی دارد و نباید بیش از این آن ها را خسته کنیم. با رعایت نکردن صحیح دستورالعمل های بهداشتی، هم خودمان از پا در می آییم و هم خستگی کادر بهداشت و درمان خطرناک تر خواهد بود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اعلام کرد: راه مدیریت و مقابله با این بیماری استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها یا ضدعفونی دست ها، رعایت فاصله گذاری و پرهیز از حضور در تجمعات است.

وی اضافه کرد: اکنون زمان دورهمی یا حضور در پارک نیست. بعضی در پارک قلیان مصرف می نمایند و بقیه نمی دانند که دود قلیان از کام چه کسی در هوا می چرخد و آلوده است یا نه. همه در معرض ابتلا هستند و افرادی که فکر می نمایند بیمار نمی شوند در یک لحظه غافلگیر می شوند اما دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 665

به "خوزستانی ها از سفر به استان های همجوار خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوزستانی ها از سفر به استان های همجوار خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید