خبرنگاران ساخت اماکن مذهبی با تاییدیه اوقات امکان پذیر است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، زاهدان- خبرنگاران- شهردار ایرانشهر گفت: ساخت اماکن مذهبی پس از صدور مجوز و تاییدیه اداره اوقاف و امورخیریه امکان پذیر خواهد بود.

خبرنگاران ساخت اماکن مذهبی با تاییدیه اوقات امکان پذیر است

نوراحمد درخوش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با عنایت به اینکه برای ساخت مسجد در عیدگاه اهل سنت ایرانشهر متولیان مربوطه به شهرداری مراجعه که شهرداری نیز به عنوان مرجع صدور پروانه کار نسبت به صدور پروانه کار اقدام کرده اما این مجموعه به علت عدم استعلام و دریافت تاییدیه از اداره حج و اوقاف دچار تخلف سهوی شده اند به همین دلیل شهرداری نسبت به ابطال و ابلاغ پروانه کار و توقف عملیات اجرایی اقدام کرد که پس از چندین جلسه گفتمان برای تخریب قالب بندی (عملیات فقط در حد قالب بندی با بلوک اجرا شده بود) متاسفانه موثر واقع نشد و شهرداری به عنوان متولی و مجری امر تخریب بناهای بدون مجوز(مطابق با قانون صدور پروانه) اقدام به تخریب قالب بندی کرد.

این مکان تنها دارای مجوز عیدگاه است و براساس مقررات و ضوابط قانونی و احکام دینی عیدگاه نباید مسقف باشد.

شهردار ایرانشهر شرح داد: انتظار می رود قبل از هرگونه ساخت و ساز اعم از مسکونی، تجاری، خدماتی و مذهبی (مذهبی نیازمند تائیدیه اداره حج و اوقاف است) نسبت به اخذ کلیه مجوزها اقدام شود تا چنین مشکلاتی به وجود نیاید.

ایرانشهر دارای 500 مسجد اهل تسنن و حدود 80 مسجد اهل تشیع است.

ایرانشهر مرکز شهرستان ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در فاصله 337 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 834

به "خبرنگاران ساخت اماکن مذهبی با تاییدیه اوقات امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ساخت اماکن مذهبی با تاییدیه اوقات امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید