تعلیق پرستاران بیمارستانی در کالیفرنیا به دلیل درخواست برای ماسک

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، بیمارستانی در کالیفرنیا 10 پرستار را به دلیل تقاضای آنها برای داشتن ماسک N95 هنگام درمان بیماران کرونایی تعلیق کرد.

تعلیق پرستاران بیمارستانی در کالیفرنیا به دلیل درخواست برای ماسک

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 8 شارژ، شبکه خبری سی ان ان گزارش داد بعد از آن که پرستاران یک مرکز بهداشتی در کالیفرنیا از ورود به اتاق بیماران کرونایی بدون تجهیزات مناسب امتناع کردند، از کار تعلیق شدند.

بنابر این گزارش، به این پرستاران گفته شده که ماسک به تعداد کافی وجود ندارد. اما در همان روز تعدادی از همکاران خود را ماسک زده دیده اند.

یکی از پرستاران تعلیق شده از کار گفت: ما زمان بیشتری را نسبت به دکترها در کنار بیماران صرف می کنیم. این برخورد باعث شده احساس کنیم جان دکترها برای آنها ارزش بیشتری دارد.

در ابتدا مرکز کنترل بیماری آمریکا توصیه کرد کادر درمانی از ماسک های N95 هنگام درمان بیماران استفاده نمایند، اما بعد از آنکه معین شد این کشور با کمبود تجهیزات حفاظت شخصی روبرو است از این درخواست صرف نظر کرد.

این پرستاران تعلیق شده به دلیل امتناع از انجام وظیفه به خاطر نداشتن تجهیزات ضروری، همچنین با احتمال اقدامات انضباطی دیگر روبرو هستند.

دیلی نیوز گزارش داد از آنها خواسته شده از ماسک های جراحی هنگام کار استفاده نمایند، اما به گفته آنها پوشیدن این ماسکها برای کادر درمان که با بیماران حاد مبتلا به کرونا در تماس هستند، کافی نیست و جانشان را به خطر می اندازد.

تا به امروز تعداد زیادی از کادر درمانی آمریکا هنگام مبارزه برای نجات جان انسانهای دیگر، بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

آمریکا همچنان با 710 هزار و 21 مبتلا و 37 هزار و 158 قربانی در میان سایر کشورهای درگیر با ویروس کرونا در صندلی نخست واقع شده است. بعد از آمریکا، اسپانیا با 190 هزار و 839 ابتلا در صندلی دوم جدول کشورهای کرونازده قرار گرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز گزارش داد حدود 32 هزار مورد جدید ابتلا و 3 هزار و 857 فوت در 24 ساعت گذشته در آمریکا به ثبت رسیده است.

در بحبوحه این همه گیری جهانی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تازگی با طرح این ادعا که سازمان جهانی بهداشت واکنش آمریکا به این بیماری را تحت الشعاع قرار داده است، اعلام نمود یاری اقتصادی به این سازمان را تعلیق و درباره عملکرد آن تحقیق می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 326

به "تعلیق پرستاران بیمارستانی در کالیفرنیا به دلیل درخواست برای ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلیق پرستاران بیمارستانی در کالیفرنیا به دلیل درخواست برای ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید