تعبیر عجیب یک پرسپولیسی از حضور لوکادیا

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، بهنام طاهرزاده درباره پیوستن یورگن لوکادیا مهاجم هلندی به پرسپولیس گفت: من شناخت زیادی از لوکادیا ندارم اما حتما کادر فنی فیلم بازی های او را دیده که خواهان جذبش شده اند. در همه این سال ها حضور یک بازیکن خارجی در فوتبال ایران مثل هندوانه دربسته بوده و نمی شود از حالا درباره عملکرد آنها صحبت کرد. سال گذشته تمیروف به پرسپولیس آمد و دیدیم که چه عملکرد ضعیفی داشت. شاید اگر یک دونده به جای او در پرسپولیس می گذاشتیم شرایط بهتری در خط حمله شاهد بودیم. ما مهاجمی مثل فرشاد پیوس و مهدی طارمی می خواهیم و دیدید که سال گذشته از نبودن یک مهاجم چقدر ضربه خوردیم.

تعبیر عجیب یک پرسپولیسی از حضور لوکادیا

وی افزود: چند فیلم در فضای مجازی از لوکادیا دیدم و نظر خاصی درباره عملکرد او ندارم اما باید دید او می تواند باعث حل مسائل خط حمله شود یا نه. حضور در پرسپولیس برای یک بازیکن مثل زندگی مشترک است! در یک ازدواج هم تا زن و شوهر زیر یک سقف نفرایند نمی شود گفت که زندگی خوبی دارند یا نه و باید ببینیم حالا که این مهاجم به پرسپولیس آمده می تواند همان بازیکنی باشد که پرسپولیس می خواست یا اینکه او هم سرنوشت سایر بازیکنان خارجی را تجربه خواهد کرد. لوکادیا باید در ابتدای کار خیلی زود با بازیکنان هماهنگ شود تا هم او و هم بازیکنان نسبت به هم شناخت پیدا کنند. با شرایط موجود به نظر من لوکادیا در هفته های ابتدایی جوابگوی انتظارات هواداران نخواهد بود اما هر چه جلوتر برویم، شرایط بهتر هم می شود تا او بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

طاهرزاده در ادامه شرح داد: باید تعیین شود که چرا در جذب مهاجم خارجی این همه تأخیر به وجود آمد. کادر فنی پرسپولیس خیلی خوب تقویت شد و مربیان خوبی به این تیم آمدند و از نظر مهره هم بازیکنان خوبی جذب شدند، اما همه می دانند که اگر یک تمام کننده نباشد کار چقدر سخت خواهد بود. یک قانون هم وجود دارد و آن این است که اگر گل نزنید گل می خورید و همین مسأله نشان می دهد که یک تمام کننده چقدر می تواند مؤثر باشد. یکی از دلایلی که ما فصل گذشته قهرمانی را از دست دادیم همین بود که از ناحیه مهاجم و البته دروازه بان ضربه خوردیم. بازی کردن در پرسپولیس کار راحتی نیست چرا که پرسپولیس یک تیم عادی نیست و باید یک بازیکن روحیه بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند در این تیم خودش را نشان دهد. از طرف دیگر گل محمدی نیاز به مهاجم داشت و مدیریت باشگاه باید بازیکن مدنظر او را جذب می کرد. با این همه مهم این است که الان یک مهاجم به پرسپولیس اضافه شده و امیدوارم که او بتواند خیلی زود با تیم هماهنگ شود.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اینکه طولانی شدن فرایند جذب مهاجم خارجی شاید باعث شود که فشار زیادی روی لوکادیا بیاید ادامه داد: به نظر من فشاری روی این مهاجم نیست چرا که او شناختی از فوتبال ایران و پرسپولیس ندارد و با یک تفکر حرفه ای از یک دنیای حرفه ای به پرسپولیس آمده است. او از جایی می آید که امکانات، پول، شرایط نرم افزاری و سخت افزاری و ... در بهترین شرایط خود قرار داشته است. لوکادیا مثل یک کاغذ سفید است که هیچ خط و خشی روی آن قرار ندارد اما باید ببینیم در ماه های آینده شرایط او به چه شکل خواهد بود. باید ببینیم چه حواشی سر راه این بازیکن قرار داده می شود. باید ببینیم که با یک بازیکن حرفه ای آیا رفتار حرفه ای هم می شود؟ آیا پول این بازیکن به موقع و سر وقت پرداخت خواهد شد؟ هر چند که باید پذیرفت که دیگر دنیای تعصب در فوتبال به اتمام رسیده و بازیکنان با رقم های بالا جابه جا می شوند اما وقتی شما بازیکن حرفه ای می آورید باید رفتار حرفه ای هم با او انجام دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1505

به "تعبیر عجیب یک پرسپولیسی از حضور لوکادیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر عجیب یک پرسپولیسی از حضور لوکادیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید