رفع شدن مشکل آب شرب روستا های الحاقی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، با حفر چاه جدید مشکل آب شرب روستا های شیوانی و خارون رفع شد.

رفع شدن مشکل آب شرب روستا های الحاقی

به گزارش از ، علی خدابخشی رئیس اداره آب و فاضلاب لردگان چهارمحال و بختیاری گفت: با مدیریت و حفر چاه جدید مشکل آب شرب روستا های الحاقی شیوانی و خارون رفع شد.

او میزان دبی آب مصرفی روزانه شهر لردگان 156 لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت: این میزان آب شرب از هشت حلقه چاه عمیق و 50 لیتر در ثانیه نیز از چشمه برم تامین می گردد.

  • معضل قطعی آب در سرزمین آب ها انتها ندارد/ قطعی چند روزه آب در روستای پیربلوط

خدابخشی با اشاره به افت فشار آب در فصل گرم سال در روستا های الحاقی با جمعیت حدود 9 هزار نفری افزود: با دریافت مجوز حفر چاه جدید در محدوده این روستا ها با دبی آب 20 لیتر در ثانیه، مشکل افت فشار آب این مناطق مسکونی تا پنج سال آینده رفع شد.

او، شیوع ویروس کرونا و استفاده از کولر آبی را علت اصلی بالارفتن مصرف آب شرب شهری لردگان در بهار و تابستان سال جاری اعلام کرد و اضافه نمود: اطلاع رسانی در مورد مدیریت مصرف آب و خنک شدن هوای منطقه، تأثیر مستقیم در مصرف حجم آب لردگان داشته است.

خدابخشی، با اشاره به بهره برداری از تصفیه خانه شهر لردگان در نیمه نخست سال جاری با اعتباری افزون بر 380 میلیارد ریال گفت: این طرح از سال 1384 در دو بخش ساخت تاسیسات تصفیه خانه و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شروع شد و هم اکنون جمعیت 44 هزار نفری در شهر لردگان و روستا های اطراف آن را پوشش می دهد.

او ادامه داد: این طرح در این زمینی به مساحت 2.7 هکتار احداث با 90 کیلومتر شبکه اصلی و فرع جمع آوری فاضلاب اجرا شده است.

خدابخشی در انتها گفت: این تصفیه خانه با ظرفیت شش هزار مترمکعب در شبانه روز و با روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر به همراه اجرای خطوط انتقال به طول 2.1 کیلومتر در مدار مورد بهره برداری قرار گرفته است و پیش بینی یک مدل سه هزار متر مکعبی نیز در آینده در این طرح ایجاد گردد.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 598

به "رفع شدن مشکل آب شرب روستا های الحاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع شدن مشکل آب شرب روستا های الحاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید