بافت بدن انسان در فضا پرورش می یابد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ به نقل از ایندیپندنت، فضانوردان مشغول پرورش اعضای بدن انسان در ایستگاه فضایی بین المللی هستند.

بافت بدن انسان در فضا پرورش می یابد

این آزمایش در حقیقت تلاشی برای پرورش بافت بدن انسان است. برای این منظور سلول های بنیادین یک انسان بالغ به فضا ارسال شد تا در محیط بدون گرانش آنجا رشد کند.

محققان امیدوارند با استفاده از این روش به تدریج این سلول های انسانی، استخوان، غضروف و اعضای دیگر را به وجود بیاورند. در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه، نتایج آن برای آزمایش و پرورش اعضای بدن جهت پیوند استفاده می گردد.

کارا تیل یکی از محققان دانشگاه زوریخ است که در این پژوهش حاضر می شود. او در این باره می گوید در آزمایش مذکور از بی وزنی به عنوان یک ابزار استفاده می گردد.

به عبارت دقیق تر از فقدان گرانش در ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان عامل انگیزشی برای رشد سلول های بنیادی و تبدیل شدن به بافت سه بعدی استفاده می گردد. این در حالی است که در زمین از سلول های بنیادی برای ایجاد ساختارهای دو بعدی استفاده شده است.

تحقیقات در فضا و زمین نشان داده سلول ها در میکرو گرانش قابلیت رشد فضایی نامحدودی دارند و می توانند شکل های 3 بعدی پیچیده بسازند.

به همین دلیل یک آزمایشگاه کوچک همراه کپسول دراگون روز شنبه به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد. آزمایش مذکور یک ماه طول می کشد و طی آن محققان فرایند رشد سلول های بنیادین را آنالیز می نمایند.

اگر آزمایش مذکور موفقیت آمیز بود، محققان از یک آزمایشگاه عظیم تر برای فراوری بافت های بدن انسان در فضا استفاده می نمایند. به این ترتیب می توان با استفاده از سلول های بدن بیماران، بافت هایی در فضا پرورش داد و در بدن آنها پیوند زد یا مواد شبیه اعضای بدن برای آزمایش داروهای مختلف فراوری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 226

به "بافت بدن انسان در فضا پرورش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بافت بدن انسان در فضا پرورش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید