کرنش به حافظ به مرزهای آلمان رسید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، گونتر اوکر ـ هنرمند آلمانی ـ نمایشگاه کرنش به حافظ را همراه با هشت هنرمند ایرانی دیگر به آلمان برد.

کرنش به حافظ به مرزهای آلمان رسید

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن اعلام خبر بالا گفت: گونتر اوکر هنرمند آلمانی مجموعه کرنش به حافظ را با برداشت از خاطرات سفر اول خود به ایران به وجود آورده و از سال 2016 تا 2020 در هشت شهر ایران از جمله شیراز، تهران، اصفهان، کرمان، مشهد، رشت، بوشهر و کیش به نمایش گذاشته است.

مظفری افزود: اوکر پس از نمایش آثارش در هشت شهر ایران تصمیم گرفت از هر شهر یک هنرمند را برای همراهی این پروژه هنری انتخاب و همراه نمایشگاه کرنش به حافظ از هر هنرمند یک اثر را در کنار آثارش خودش در مرزهای اروپا به نمایش بگذارد.

وی اضافه نمود: پیش از این قرار بود نمایشگاه هشتم خرداد به آلمان برود و هنرمندان ایرانی نیز اوکر را در این رویداد همراهی نمایند و در کنار آثارشان در اروپا در نمایشگاه حضور یابند ولی به دلیل شرایط پیش آمده و موضوع همه گیری کرونا در جهان نمایشگاه در تاریخ مقرر در آلمان برگزار خواهد شد ولی بدون شرکت هنرمندان ایرانی.

مدیرکل هنرهای تجسمی با بیان اینکه در زمان افتتاحیه نمایشگاه در آلمان اوکر و هشت هنرمند ایرانی به صورت لایو حضور خواهند داشت، گفت: این نمایشگاه در تاریخ هشتم خرداد ماه 99 (28 می 2020) در موزه گوته در دوسلدولف به نمایش درخواهد آمد ولی هنرمندان ایرانی و اوکر به وسیله فضای مجازی و به صورت لایو نمایشگاه را همراهی خواهند کرد.

او اظهار کرد: به علت شرایط قرنطینه در جای جای جهان و شهر دوسلدولف، مهمانان برای مراسم دعوت نشده و تمام آثار و تور مجازی از نمایشگاه کرنش به حافظ به وسیله رسانه های آلمان، اتریش و سوییس به صورت زنده پخش خواهد شد. روزنامه ها نیز گزارش های مفصلی را از آثار حاضر در این نمایشگاه بالخص آثار هشت هنرمند ایرانی تهیه و منتشر خواهند کرد.

مظفری در خصوص هشت هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه گفت: مرتضی ترسلی از شیراز، محمد رضا یزدی از تهران، علی محبوبی صوفیانی از اصفهان، شهریار رضایی از کرمان، بابک منتظری از مشهد، عارفه آراد از رشت، فرزاد دشتی زاده از بوشهر و ندا آیتی از کیش با آثار حجم و اینستالیشن در نمایشگاه کرنش به حافظ در کنار اوکر خواهند بود.

وی در انتها گفت: ما امیدواریم این نمایشگاه همراه هنرمندان ایرانی به تور دور اروپا برود و تمام علاقمندان بتوانند از تماشای این آثار با موضوع حافظ لذت ببرند و علاوه بر ادبیات ایران زمین با آثار هنری هنرمندان معاصر ایران نیز از نزدیک آشنا شوند.

نمایشگاه کرنش به حافظ گونتر اوکر از سال 2016 تا 2020 در هشت شهر ایران به نمایش درآمده و اکنون هشت هنرمند ایرانی نیز این نمایشگاه را با آثارشان همراهی می نمایند و این نمایشگاه در دور اروپا نیز به نمایش درخواهد آمد.

نمایشگاه کرنش به حافظ هشتم خرداد ماه (28 می 2020) در موزه گوته شهر دوسلدولف به نمایش گذاشته می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 375

به "کرنش به حافظ به مرزهای آلمان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرنش به حافظ به مرزهای آلمان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید