پنجمین جایگاه منبع درآمد گردشگری مالزی متعلق به ایرانی هاست

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مالزی از کشورها توسعه یافته اسلامی است که درآمد اصلی ان گردشگری درآمدی که بشکه های نفت ما هم بیشتر می‌ارزد، البته ما ایرانی ها هم بخشی از منابع درآمدی دولت مالزی هستیم.

پنجمین جایگاه منبع درآمد گردشگری مالزی متعلق به ایرانی هاست

سفیر مالزی در تهران می‌گوید گردشگران ایرانی، پنجمین گردشگران درآمدزای خارجی برای کشورش هستند. «راجا نور شیروان زین‌العابدین»، در آیین رونمایی از پوستر دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران که با حضور 20 کشور از 18 تا 21 بهمن در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزارمی شود، عنوان کرد:

ایرانی‌ها در تور مالزی نسبت به گردشگران سایر کشورها هزینه بیشتری برای گردش و خرید می‌کنند.

وی افزود که برای حمل و نقل هوایی گردشگران ایرانی علاوه بر هواپیمایی مالزی، خطوط هواپیمایی ماهان و ایران‌ایر همکاری خوبی با ما دارند.

«شیروان زین‌العابدین» بیان کرد که مالزی در هر 9 دوره قبلی نمایشگاه تهران حضور داشته و در ابتدا فقط فضای یک غرفه 12 متری را در اختیار می‌گرفتیم ولی در چهارسال گذشته فضای غرفه ما به 42 متر افزایش یافت که عموما در آن سه محصول صنایع دستی، نساجی و محصولات معرف جاذبه‌های طبیعی مالزی عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد که بر اساس آنچه از طریق سازمان های گردشگری اعلام شده است تعداد گردشگران در جهان 4 درصد افزایش پیدا کرده در حالیکه رشد اقتصادی جهانی فقط 2/5 درصد بوده است. اگر به این آمار توجه کنیم صنعت گردشگری در 15 سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به اقتصاد جهانی داشته است.

سفیر مالزی گفت که گردشگری مالزی در سال 1998 با 5/5 میلیون نفر گردشگر درآمدی معادل 2/1 میلیارد دلار داشت اما با توسعه زیر ساخت ها در این سال ها به جایی رسیده ایم که انتظار داریم در سال 2020 میلادی با 36 میلیون گردشگر در مالزی حدود 42 میلیارد دلار ارز وارد کشور شود.

وی افزود که در زمان حاضر صنعت گردشگری مالزی 40 میلیارد دلار به اقتصاد کشور من کمک می کند که این رقم 15 درصد درآمد کشور را شامل می‌شود، در سال 2015 گردشگری به تنهایی 13 درصد اشتغالزایی کشورم را موجب شده است. «شیروان زین‌العابدین» یادآورشد که سازمان توسعه گردشگری مالزی در سال 1972 تاسیس شد و در سال 1992 به وزارتخانه فرهنگ و گردشگری ارتقا پیدا کرد؛ وزارتخانه ای که در کمتر از 25 سال آینده درآمدش از طریق این صنعت 20 برابر خواهد شد.

در آیین رونمایی از پوستر نمایشگاه دهم بین‌المللی ایران در هتل لاله تهران، برخی سفیران کشورهای خارجی حاضر در نمایشگاه، جمعی از فعالان گردشگری کشور، نمایندگان تشکل‌های مربوطه و مقام های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند.

انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 92

به "پنجمین جایگاه منبع درآمد گردشگری مالزی متعلق به ایرانی هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین جایگاه منبع درآمد گردشگری مالزی متعلق به ایرانی هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید