اوبی ، وان با همان قانون جدای که آناکین زیرپا گذاشت، او را شکست داد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، در قسمت ششم سریال اوبی-وان کنوبی شاهد بودیم استاد جدای در نبردی هیجان انگیز دارث ویدر را شکست داد، اما اوبی -وان کنوبی در کمال تعجب، احساس می کرد که خط قرمزی را زیر پا گذاشته است.

اوبی ، وان با همان قانون جدای که آناکین زیرپا گذاشت، او را شکست داد

اوبی-وان کنوبی و شاگرد سابقش آناکین اسکای واکر، بیش از آنچه فکرش را کنند، شبیه هم هستند. هر دوی آنها از کشش دلبستگی ها آگاه بودند. اوبی-وان عاشق ساتین ماندالور بود و حتی تا خاتمه زندگی اش با همان نام بن که ساتین او را صدا می زد نشان داد که هرگز واقعا او را فراموش نکرده است.

در واقع، این حس دلبستگی اوبی-وان به اندازه دردسرهای آناکین مشکل ساز است. پیوندهای اخیر جنگ ستارگان نشان داده که اوبی- وان از ازدواج مخفیانه آناکین و پادمه کمی پس از بازگشت آنها از ماه عسل نابو اطلاع یافت. او تصمیم گرفت هیچ اقدامی در مورد این ازدواج انجام ندهد، به این امید که حداقل آناکین بتواند طعم خوشبختی را که او از آن محروم بود، بچشد. اوبی -وان می دانست که آناکین ریاکار بوده و وانمود می کند که پیرو قوانین جدای است و به صورت مخفیانه عهدهایش را می شکند، با این حال آن قدر به آناکین وابسته بود که نمی توانست به خاطر این کار به او خیانت کند.

حالا جالب است که اوبی -وان در قسمت ششم سریال، تنها به خاطر دلبستگی هایش در دوئل علیه ویدر به پیروزی رسید. در ابتدا به نظر می رسد که ویدر به خاطر دفن شدن اوبی -وان زیر آوار به پیروزی رسیده، اما او روی نیروی خود تمرکز کرد. همین افکار به او قدرت داد تا از زیر آوار بیرون بیاید و با تمرکز دوباره وارد میدان مبارزه شده و ویدر را شکست دهد. بدون شک مربیان او این نبرد را با شگفتی تماشا کرده و به این نتیجه می رسیدند که او از مرز بین عشق و وابستگی عبور کرده است. از نظر آنها، منبع آرامش اوبی -وان نه احساسات او نسبت به دیگران بلکه باید قدرت او باشد.

در حقیقت جدای هایی که قبلا دیدیم، نتوانستند به درستی تفاوتی میان مرز عشق و وابستگی قائل شوند و اوبی -وان با درک اهمیت برقراری ارتباط، بر این باور بود که جدای می تواند و باید عاشق شود. اما جدای های پیشین بین عشق و دلبستگی در تفاوت قائل بوده و استدلال می کردند که دلبستگی عشقی احمقانه بدون امکان رهایی است.

در حقیقت، بنا به دیدگاهی اوبی وان هرگز لوک یا لیا را رها نکرد. همانطور که در نسخه اصلی جنگ ستارگان می بینیم، او با قربانی کردن خود در اولین ستاره مرگ به آنها اجازه فرار داد و بعد از آن خودش به روح نیرو تبدیل شد. اوبی -وان در ابتدا به ملاقات لوک رفت، اما طبق رمان جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر نوشته ری کارسون، بعدا برای لیا نیز ظاهر شده و حتی به او کمک کرد تا مقاومت را در برابر محفل اول رهبری کند. اوبی -وان پس از تبدیل شدن به روح نیرو متوجه شد که تا روز مرگ دوقلوها با آنها بوده و پس از تبدیل آنها به ارواح نیرو تا ابدیت آن ها را کنار خود خواهد داشت. همه اینها در پرتو نیرو ممکن بوده و نشان می دهد مرز بین عشق و وابستگی واقعا آن چیزی نیست که جدای های پیشین تصور می کرند. اوبی -وان کنوبی ثابت کرد که عشق یک استاد جدای نه نقطه ضعف او به حساب نمی آید، بلکه نقطه قدرت او است.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1484

به "اوبی ، وان با همان قانون جدای که آناکین زیرپا گذاشت، او را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوبی ، وان با همان قانون جدای که آناکین زیرپا گذاشت، او را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید