اسلامی: استکبار جهانی قدرت علمی و فناوری کشورمان را بر نمی تابد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، رییس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: دشمنان ایران اسلامی این تلاش گسترده و جهادگونه را که برای ایجاد قدرت علمی و فناوری کشورمان صورت می گیرد، بر نمی تابند.

اسلامی: استکبار جهانی قدرت علمی و فناوری کشورمان را بر نمی تابد

به گزارش خبرنگاران، رییس سازمان انرژی اتمی ایران ظهر روز چهارشنبه 19 آبان ماه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور با عنوان در جهت پیشرفت که به مناسبت 13 آبان و هفته استکبار ستیزی به مدت یک هفته در محل لانه جاسوسی برگزار گشت، از غرفه های مختلف این نمایشگاه بازدید به عمل آورد و با جمعی از دانش آموزان و دانشجویان بازدیدکننده در خصوص تصور آنها از گستره فعالیت های صنعت هسته ای،علائق و لزوم تلاش های علمی آنها مصاحبه کرد.

در این بازدید با تاکید بر اینکه توسعه فناوری های پیشرفته بویژه علوم و فناوری هسته ای، الزامی برای توسعه و پیشرفت کشور است، گفت: دنیای استکبار به هیچ وجه نمی پذیرد که ما بدون تبعیت از آنها و بطور مستقل بر اساس دانش بومی نیروهای علمی و پژوهشگران متعهد خودمان در این عرصه ها حضور پیدا کنیم و در جهت پیشرفت گام برداریم. دشمنان ایران اسلامی این تلاش گسترده و جهادگونه را که برای ایجاد قدرت علمی و فناوری کشورمان صورت می گیرد، بر نمی تابند.

اسلامی در ادامه گفت: به همین دلیل طی 50 سالی که سازمان انرژی اتمی ایران ایجاد شده است، نه قبل و نه بعد از انقلاب اسلامی کمکی به ایران نکرده اند تا بتوانیم در این جهت به فناوری دست پیدا کنیم. از این مهمتر اینکه همواره تلاش کرده اند تا در اجرای همان ظرفیت هایی که مورد تاکید قوانین بین المللی است، ممانعت ایجاد کنند. آنها نه تنها از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران حمایتی نکرده اند بلکه تخریب و مزاحمت ایجاد می کنند و از هیچ توطئه و حرکت ظالمانه ای دست بر نمی دارند. استکبار جهانی با شهادت دانشمندان ما سعی کرده اند جهت پیشرفت ما را مسدود کنند اما به لطف الهی این امر باعث شد تا ایمان دانشمندان هسته ای و مدیران اجرائی ما قوی تر شود و با جدیت هرچه بیشتر حرکت جهشی در علوم و فناوری نوین انجام گیرد.

رییس سازمان انرژی اتمی شرح داد: ما مسئولیت داریم تا تاثیرات و نقشی که فناوری هسته ای می تواند در زندگی مردم داشته باشد را بیش از پیش توسعه دهیم و به مردم معرفی کنیم. از مهمترین این تاثیرات می توان به بخش های محیط زیست و اکوسیستم، کشاورزی، صنعتی و بخش سلامت اشاره کرد که این اقدامات باید بیش از پیش توسعه یابد و تاثیر آنها در زندگی مردم تبیین شود.

اسلامی اضافه نمود: این دستاوردها، توانایی ها و ظرفیت های فناوری هسته ای است که هر کشور پیشرفته ای به محض دستیابی به آنها تلاش می کند تا عموم مردم بتوانند ارزش و اهمیت فناوری را در زندگی روزمره حس کنند.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: لازم است بیشتر به علوم و فناوری هسته ای بپردازیم و آن را توسعه دهیم تا تصور نشود صنعت هسته ای فقط غنی سازی است؛ غنی سازی بخش کوچکی از کل این فرایند است. انشاء الله با تلاش های گسترده ای که صورت می گیرد، روز به روز مردم بیشتر شاهد تاثیرگذاری این فناوری در زندگی خود خواهند بود.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای مهم و قابل عرضه صنعت هسته ای کشور از جمله در حوزه های کاربرد پرتوها، کشاورزی هسته ای، سانتریفیوژهای صنعتی و پزشکی، رادیوداروهای تشخیصی و درمانی، لیزر پزشکی جراحی پروستات، چرخه سوخت هسته ای، تولید آب سنگین و دوتره، تولید کیک زرد، مجتمع سوخت، ژئوفیزیک هوابرد، گداخت هسته ای و نیروگاه اتمی بوشهر به همراه زنجیره 10 تایی سانتریفیوژ IR1، ماکت آبشار سانتریفیوژ، کیت غربالگری، ماکت واحد تولید استون دوتره، ماکت فناوری کوانتوم و اندازه گیرهای هسته ای چگالی سنج، سطح سنج و اسکنر برج های تقطیر در صنایع پتروشیمی به نمایش در آمد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1266

به "اسلامی: استکبار جهانی قدرت علمی و فناوری کشورمان را بر نمی تابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: استکبار جهانی قدرت علمی و فناوری کشورمان را بر نمی تابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید