تور آلمان: آنگلا مرکل در مراسم رسمی با مقام صدراعظمی آلمان خداحافظی کرد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، آنگلا مرکل در آخرین سخنرانی رسمی خود به عنوان صدراعظم آلمان از اعتماد مردم این کشور و همه دست اندرکاران کادر درمان به خاطر مبارزه بی امان با کرونا تشکر کرد. مراسم وداع او در برلین با رژه سربازان مشعل به دست همراه بود.

تور آلمان: آنگلا مرکل در مراسم رسمی با مقام صدراعظمی آلمان خداحافظی کرد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنگلا مرکل شامگاه پنجشنبه بعد از 16 سال صدر اعظمی آلمان طی مراسمی رسمی در محوطه وزارت دفاع آلمان در برلین از این مقام خداحافظی کرد.

او در این مراسم که با رژه سربازان مشعل به دست همراه بود از مردم آلمان به علت اعتمادشان تشکر کرد. مرکل بعلاوه بار دیگر از زحمات پزشکان، پرستاران و همه دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان به علت مبارزه بی وقفه با پاندمی کرونا تشکر و قدردانی کرد.

مرکل گفت: من می خواهم از هم کسانی که با همه توان خود با کرونا مبارزه نموده اند تشکر کنم.

او نه تنها از کادر درمان بلکه از همه دست های کمک بخش در سازمان های امدادی و ارتش آلمان قدردانی به عمل آورد.

به گزارش دویچه وله این سیاستمدار حرفه ای حزب دموکرات مسیحی آلمان همزمان از همه کسانی که در دوران پاندمی کرونا دانش عملی را انکار نموده و آشوب به پا می نمایند انتقاد کرد.

مرکل گفت: آن جا که نفرت و خشونت ابزاری مشروع در راستا منافع تلقی می گردد تحمل ما به عنوان افرادی دموکرات به پایان می رسد.

مرکل 16 سال صدارت خود را پرحادثه و چالش برانگیز خواند؛ فراز و نشیبی که صدراعظم را چه از نظر سیاسی و چه از نظر انسانی از سویی به مبارزه طلبیده و از دیگرسو غنی نموده اند.

مرکل گفت که وظیفه اش را همیشه با شادی قلبی انجام داده است. در این مراسم که تحت تدابیر شدید کرونایی انجام شد به درخواست او، دو تصنیف برای من باید فقط رز قرمز ببارد هیلدگارد و فیلم رنگی را فراموش کردی نینا هاگن و بعلاوه آهنگ کلیسایی خدای بزرگ، تو را می ستایم پخش شد.

مطابق برنامه ای که احزاب ائتلاف سه گانه سوسیال دموکرات، دموکرات آزاد و سبز ها ارائه نموده اند، قرار است در دومین هفته دسامبر اولاف شولتس، سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات به عنوان صدراعظم نو آلمان انتخاب گردد.

مرکل اگرچه که شامگاه پنج شنبه رسما با صدارت اعظمی آلمان خداحافظی نموده، اما تا انتخاب شولتس راهنمایی امور را به صورت نیابتی بر عهده خواهد داشت.

او پیش از این بار ها گفته بود که کنار کشیدن از مسند قدرت برایش سخت نیست و پس از آن فرصت زیادی برای مطالعه و خواب خواهد داشت.

مرکل در مصاحبه ای اختصاصی با بخش مرکزی دویچه وله که هشتم نوامبر سال 2021 منتشر شد در پاسخ به این پرسش که میخواهد در آینده چه کار هایی انجام دهد، گفت: هنوز برنامه ای ندارم. ابتدا کمی استراحت می کنم تا بعد ببینم چه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1396

به "تور آلمان: آنگلا مرکل در مراسم رسمی با مقام صدراعظمی آلمان خداحافظی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: آنگلا مرکل در مراسم رسمی با مقام صدراعظمی آلمان خداحافظی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید