آخرین جزئیات آزمون استخدامی آموزش وپرورش اعلام شد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، آزمون استخدامی آموزش و پرورش در روز های پنج شنبه و آدینه 15 و 16 اردیبهشت برگزار می گردد و بیش از 500 هزار نفر متقاضی شرکت در این آزمون هستند.

آخرین جزئیات آزمون استخدامی آموزش وپرورش اعلام شد

به گزارش تسنیم، آنگونه که سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام کره این وزارتخانه 159 هزار نفر نیرو برای سال تحصیلی آینده کمبود نیرو دارد و قرار است 34 هزار و 813 نفر در آزمون استخدامی اخیر جذب شوند.

کارت ورود به جلسه نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال 1401 ویژه رشته های شغلی آموزش و پرورش از روز 12 اردیبهشت در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل دریافت است.

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و با درج اطلاعات شناسنامه ای شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، سال تولد و … و اطلاعات ثبت نامی شامل شماره پرونده و کد پیگیری و … از کارت شرکت در آزمون خود پرینت تهیه نموده و بر اساس آدرس و زمان معین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوطه مراجعه کنند.

برگه راهنمای این آزمون در سایت سازمان سنجش منتشر شده است و داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات لازم این برگه راهنما را مطالعه کنند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

چنانچه داوطلبی به علت در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد احتیاج، پیروز به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی گردد، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به سیستم پاسخگویی اینترنتی و انتخاب نام آزمون و معین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام کنند.

این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند؛ لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

اقدامات لازم برای رفع مغایرت کارت آزمون

درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، متقاضیان لازم است به توضیح زیر اقدام کنند:

در صورت مغایرت در اطلاعات مندرج در بند های 1، 2، 4، 5، 6، 7، 11، 12، 15 و 16 (شامل نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، دین، سهمیه 5 درصد ایثارگران، شاغل قراردادی (نام دستگاه)، تاریخ فارغ التحصیلی و معدل آخرین مدرک تحصیلی) کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 15 اردیبهشت 1401 منحصراً به سایت سازمان سنجش مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات در کارت ورود به جلسه آزمون، نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

در صورتی که مغایرتی نسبت به بند های 3، 8 و 9 (جنس، معلولیت و شدت معلولیت) تفاوتی مشاهده شد لازم است داوطلب مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند ج به کننده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه (به توضیح جدول شماره 2) مراجعه کند.

تذکر مهم: در مورد سهمیه 25 درصد ایثارگران (بند 10 کارت شرکت در آزمون) به اطلاع می رساند؛ هیچ گونه ویرایشی برای این بند انجام نمی گیرد و با توجه به هماهنگی صورت گرفته با بنیاد شهید و امور ایثارگران، متقاضیان باید در بازه زمانی ثبت نام اقدام به ویرایش سهمیه می کردند.

چنانچه کارت شرکت در آزمون فاقد عکس باشد و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله؛ فاقد مُهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس باشد ضرورت دارد داوطلب با همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، 2 قطعه عکس 4 ×3 و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند ج به کننده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه کند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل رفع گردد، در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی می گردد.

کننده سازمان سنجش در امروز چهارشنبه 14 اردیبهشت 1401 صبح از ساعت 8:30 تا 12 و بعدازظهر از ساعت 14 تا 18 در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. آن دسته از داوطلبانی که براساس توضیحات بند ب ملزم به مراجعه به کننده رفع نقص کارت سازمان می شوند، شهرستان های محل برگزاری آزمون و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون هر شهرستان در جدول شماره 2 (مندرج در اطلاعیه سنجش) معین شده است.

فرآیند برگزاری آزمون و وسائل ممنوعه در آزمون

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8 صبح (هشت) است. در ورودی حوزه های امتحانی رأس ساعت 7:30 بسته خواهد شد، لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن در های ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن، ماسک سه لایه (بدون فیلتر) و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می گردد.

داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری کنند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری که بخشی از آن در بند و آمده است، رفتار خواهد شد.

به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

داوطلبان باید برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را به عمل آورند.

حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور هستند، بنابراین اکیداً توصیه می گردد.

به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری گردد.

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی و قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری در اطلاعیه سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان رسیده است.

تعداد سؤالات و مدت پاسخگویی

در جلسه آزمون به هریک از داوطلبان عناوین شغلی مختلف دو بسته آزمونی داده می گردد؛ دفترچه سؤالات همه داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است.

دفترچه ها، دارای تنوع بوده و کد عددی و حروف انگلیسی که بر روی دفترچه سوال داوطلبان درج شده باید کد عددی و حروف انگلیسی درج شده در پاسخنامه مطابقت داشته باشد. تعداد سوالات هریک از دفترچه های آزمونی و مدت پاسخگویی به آن ها معین است.

آزمون عمومی: دفترچه آزمون عمومی (شماره یک) حاوی 105 سوال و متناسب با گروه عنوان شغلی است که داوطلبان باید در مدت 115 دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

آزمون اختصاصی: تعداد سوالات تخصصی عناوین شغلی هریک از گروه ها معین است و داوطلبان باید در مدت 80 دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1457

به "آخرین جزئیات آزمون استخدامی آموزش وپرورش اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات آزمون استخدامی آموزش وپرورش اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید