گذر خرس ها و دیگر گوشت خواران از کتابفروشی ها برای دومین بار

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، کتاب خرس ها و دیگر گوشت خواران سومین جلد از مجموعه پستانداران ایران به قلم علی گلشن برای دومین بار به دست نوجوانان رسید.

گذر خرس ها و دیگر گوشت خواران از کتابفروشی ها برای دومین بار

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، کتاب خرس ها و دیگر گوشت خواران به معرفی خرس ها و دیگر گوشت خواران خشک زی ایران اختصاص دارد. در بخش نخست این اثر، خرس قهوه ای که بزرگ ترین پستاندار گوشت خوار ایران به شمار می رود، معرفی شده است. در بخش های بعدی، با دیگر گوشت خواران مانند خرس سیاه آسیایی، راکون و اعضای خانواده راسوها و خدنگ ها که در ایران زندگی می کنند، آشنا می شویم.

علی گلشن در مقدمه این کتاب آورده است: هدف از تهیه مجموعه کتاب های پستانداران ایران آشنایی با گونه های ارزشمند پستانداران ایران، ایجاد علاقه به جانوران و میراث طبیعی و از میان بردن ترس و باورهای نادرست مردم درباره برخی گونه های جانوری است. در این سفر، گاه پای صحبت زنان و مردانی می نشینیم که صدها قصه و افسانه از جانوران و زندگی اسرارآمیز آن ها در سینه دارند و گاه در موزه ها به دیدار نقوش جانوران بر آثار تاریخی و هنری سرزمین مان می رویم که روزگاری، دستان هنرمند آن ها را به زیبایی خلق کرده اند. ره آورد این سفر، مهر، عشق به طبیعت و دانایی است.

این کتاب که نخستین بار در آبان 98 به دست علاقه مندان رسید از حضور گروه عکاسان بهره برده است. کاوه آتنی، علیرضا احمدپور، علیرضا احمدی، فرشاد اسکندری، علیرضا اشتیاقی، پیمان پروتا، حامد تیز رویان، فریبرز حیدری، یاشار صدف زاده، بهزاد فراهان چی، هادی فهیمی، اصغر محمدی نصرآبادی، آرش مودی، بهزاد نبی قدیم، علی گلشن و انجمن طرح سرزمین تصاویر این کتاب را در نقاط مختلف ایران ثبت و ضبط کرده اند.

کتاب گربه سانان و سگ سانان و کفتارها دو عنوان دیگر از مجموعه پستانداران ایران است که پیش تر منتشر شده است.

این دو کتاب به ترتیب در سال 1390 برنده بیست و نهمین جایزه کتاب سال و در سال 1394 برنده سی وسومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده اند.

کتاب خرس ها و دیگر گوشت خواران در 220 صفحه به قیمت 75 هزار تومان قابل خریداری از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی، شهر کتاب ها و فروشگاه های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان (آفرینش) در سراسر کشور است.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 336

به "گذر خرس ها و دیگر گوشت خواران از کتابفروشی ها برای دومین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذر خرس ها و دیگر گوشت خواران از کتابفروشی ها برای دومین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید