با کلیسای جامع فلورانس آشنا شوید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، کلیسای جامع فلورانس یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین جاذه‌هایی از کشور ایتالیا برای بازدید به حساب می‌آید. کلیسا جامع فلورانس با گنبد شیک رنسانسی که دارد، در اواخر قرن 13 توسط Arnolfo di Cambio ساخته شد. برای آشنایی با کلیسای جامع فلورانس این مقاله را تا آخر بخوانید.

با کلیسای جامع فلورانس آشنا شوید

این کلیسا در اواخر قرن سیزدهم توسط Arnolfo di Cambio ساخته شد و گنبد معروف آن بعدها در قرن پانزدهم توسط Filippo Brunelleschi طراحی شده و به آن اضافه شد. در بیرون از این کلیسا، دو مجسمه از هر دوی این هنرمندان در سمت راست به چشم می خورد. آیا شما می‌توانید باور کنید که ساخت این کلیسا 2 قرن کامل زمان برده  و تکمیل آن تا 6 قرن طول کشیده است؟ پس گذاشتن مجسمه‌های این دو هنرمند برای تحسین کار آنها چندان دور از ذهن نمی‌باشد.

فضای بیرونی این کلیسا، تلفیقی از سنگ های مرمر صورتی، سفید و سبز است اما بر عکس فضای بیرونی، فضای داخلی ساده اما بسیار زیبا است و در فصل تابستان لذت بخش تر می شود چون ساخت آن طوری است که داخل آن چند درجه خنک‌تر از بیرون است. یکی از بزرگترین جذابیت های داخلی این کلیسا، موزاییک هایی است که در کف آن به کار برده شده است.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که در تور اروپا خواستید از این کلیسا دیدن کنید کلی نگری نکنید و به جزییات هم توجه کنید. مثلا ساعتی که در داخل ورودی این کلیسا استفاده شده است، یک ساعت بسیار قدیمی است که در سال 1443 توسط Paolo Uccello طراحی شد و جالب اینکه از آن دوران تا حالا همچنان کار می کند!

جالب است بدانید که خیلی ها معماری این کلیسا را الهام گرفته شده از معماری مسجد سلطانیه می دانند که البته این گفته تا چه حد درست یا اشتباه است، در حد نظریه است. همانطور که گفته شد، ساخت این کلیسا چند قرن طول کشید که در اواسط ساخت، طراح آن یعنی آرنولفو درگذشت و کلیسا با یک سوراخ بزرگ در بالای بام آن نا تمام ماند! تا اینکه یک طراح برجسته که همان فیلیپو برونلسکی بود، طرح گنبد هشت وجهی را داد و کار ناتمام طراح قبلی را با شکوه تمام نمود.

انتشار: 7 تیر 1396 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 25

به "با کلیسای جامع فلورانس آشنا شوید" امتیاز دهید

1 کاربر به "با کلیسای جامع فلورانس آشنا شوید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کلیسای جامع فلورانس آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید