مجوز ساخت کافی شاپ در حریم کاروانسرای مشیرالملک لغو شد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، مجوز ساخت کافی شاپ در حریم کاروانسرای مشیرالملک لغو شد.

مجوز ساخت کافی شاپ در حریم کاروانسرای مشیرالملک لغو شد

داستان چیست؟

طی چند روز گذشته و با رسانه ای شدن فعالیت عمرانی بخش خصوصی در زمینی در مجاورت کاروانسرای مشیرالملک صحبت های ضد و نقیض بسیاری درباره مجوز ساخت این کافی شاپ مطرح شد.

در بدو اعتراضات به ساخت این بنا، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در بیانیه ای بیان کرد: ضوابط عرصه و حریم مصوب کاروانسرای مشیرالملک فاصله 4 و نیم متری در نظر گرفته شده است اما پس از پیگیری های مردم برازجان و مدیریت اداره میراث فرهنگی و گردشگری دشتستان ابعاد دیگری از این ماجرا روشن شد.

حمید سعادت، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دشتستان ضمن اعلام اینکه زمین محل احداث کافی شاپ مورد نظر ملک شخصی نبوده و جز اموال بیت المال است، گفت: طبق مجوز صادر شده می بایست از مصالح سبک و قابل جمع آوری همچون کانکس های فلزی استفاده می شد که در این مورد هم تخلف انجام شده شده است.

این در حالی است که طبق مستندات موجود از مدت قرارداد اجاره زمین تنها یک ماه باقی مانده و دلیل هزینه کرد مستأجر در این فاصله کم معین نیست.

سعادت با بیان اینکه هیچ نشانه ای از طی شدن تشریفات قانونی مزایده در دست ما نیست اضافه کرد: به دلیل اینکه مستأجر برخلاف قرارداد اجاره در حال ایجاد تغییرات در مورد اجاره بود و همچنین این تغییرات و ساخت و ساز برخلاف مجوز و قوانین سازمان میراث فرهنگی، می توانست خطراتی را متوجه سازه بنای تاریخی دژ برازجان نماید مجوز این کافی شاپ لغو شد.

حمید سعادت، رئیس میراث فرهنگی شهرستان دشتستان درباره پیشینه و ارزش فرهنگی دژ برازجان گفت: کاروانسرای مشیرالملک جز آثار تاریخی ارزشمند استان بوشهر و جنوب کشور است که در شهر برازجان قرار گرفته است و تنها کاروانسرای تمام سنگی ایران است.

وی ادامه داد: راهنمای گردشگری در این کاروانسرا مستقر است که اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه و پیشینه این اثر باستانی در اختیار علاقمندان و بازدیدکنندگان از این بنا قرار می دهد و بازدید از این بنا و موزه آثار باستانی مستقر در کاروانسرا آزاد است.

منبع: همگردی
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 936

به "مجوز ساخت کافی شاپ در حریم کاروانسرای مشیرالملک لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز ساخت کافی شاپ در حریم کاروانسرای مشیرالملک لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید