مالزی یک ملغمه فرهنگی از اسلام، چین و غرب

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مالزی کشوری مسلمان است، اما بسیار توسعه یافته تر از باقی کشورهای مسلمان و با قالبی اروپایی و با میراثی فرهنگی از جنوب شرقی آسیا و نیز چین که همه یکجا در یک سرزمین جمع شده اند، این مخلوط فرهنگی اما منتهی به یک کشور پیشرفته با صنعتی مدرن در گردشگری شده است.

مالزی یک ملغمه فرهنگی از اسلام، چین و غرب

با توجه به گرایش بسیاری از کشورهای آسیایی به صنعت گردشگری تور مالزی نیز این روزها روی معرفی فرهنگ و میراث این کشور به عنوان یک محصول جدید برای رونق گردشگری متمرکز شده است. به گفته معاون وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی، تنوع و شادابی فرهنگی این کشور به عنوان یکی از بازوهای تبلیغی آن در تحقق شعار “مالزی، یک آسیای واقعی” در طرح تبلیغی گردشگری آن به کار گرفته شده است.

او تاکید می‌کند که در این کمپین تبلیغی مالزی گونه خاص از میراث خود را که در معماری چند فرهنگی متاثر از نفوذ فرهنگ اسلام، چین و غرب وجود دارد، در ساختمان‌های میراثی خود به تصویر می‌کشد. وی تصریح می‌کند که شعار “مالزی؛ آسیای واقعی” که به عنوان یک برند این کشور را در جهان مطرح کرده و آن را در شمار 10 کشور نخست گردشگر پذیر جهان قرار داده، توانمندی این تنوع فرهنگی را ثابت می‌کند.

از سویی در راستای تقویت این محصول جدید، صنعت گردشگری این کشور با برگزاری نمایشگاهی با عنوان بازار هنر و گردشگری اسلامی (MIATS)، می‌رود تا جایگاه خود را با عنوان نخستین مقصد گردشگری اسلامی در جهان حفظ کند.

صنعت گردشگری مالزی با بهره گرفتن از هنر خوشنویسی اسلامی، نمایشگاه آثاری از تمدن اسلامی و دیگر هنرهای اسلامی و ایجاد زمینه گفت و گو پیرامون گردشگری و اسلام، برگزاری کارگاه ها و مسابقات و برنامه‌های خانودگی در این بازار هم چنین فراهم آوردن امکانات مورد نیاز در گردشگری اسلامی از جمله دسترسی آسان به غذای حلال و مسجد و نمازخانه در بسیاری از مناطق در دسترس گردشگران، تلاش در جذب هر چه بیشتر گردشگر مسلمان دارد.

پیش‌بینی می‌شود درآمد حاصل از گردشگران مسلمان در سال 2020 به 192 بیلیون دلار برسد. از سویی مالزی در نظر دارد تا با جذب 28 میلیون گردشگر تا پایان سال 2014 به درآمدی معادل 76 بیلیون رینگیت دسترسی یابد. براساس گزارش وزارت فرهنگ و گردشگری مالزی، این کشور در سه ماهه نخست سال 2014، با رشد 23.4 درصدی آمار گردشگران ورودی این کشور روبرو بوده است.

انتشار: 21 دی 1396 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 83

به "مالزی یک ملغمه فرهنگی از اسلام، چین و غرب" امتیاز دهید

1 کاربر به "مالزی یک ملغمه فرهنگی از اسلام، چین و غرب" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی یک ملغمه فرهنگی از اسلام، چین و غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید