شهر بوردو فرانسه و جاذبه های آن برای بازدید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، شهر بوردو در گذشته به مدت 300 سال مستعمره بریتانیا بوده و درواقع شهری غیر فرانسوی در کشور فرانسه است. این شهر که به زیبای خفته لقب دارد، حالا به یکی از پربازدیدترین شهرهای فرانسه تبدیل شده است.

شهر بوردو فرانسه و جاذبه های آن برای بازدید

کاخ روهان بوردو

هتلی زیبا و شناخته شده در شهر بوردو کشور فرانسه می‌باشد و معماری بی‌نظیری دارد. این هتل نمونه‌ای بارز از معماری هنرمندانه کشور فرانسه است و نام‌های دیگری مانند تالار شهر و یا هتل شهر نیز مشهور است.

کلیسای سنت میشل بوردو

این کلیسا اولین اثر از هنر معماری رومانو در فرانسه می‌باشد و به سبک گوتیک ساخته شده است و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. برای تجربه یک سفر لوکس و پرجاذبه با تور ارزان فرانسه همراه شوید.

پل سنگی بوردو

این پل سنگی، قوسی شکل بر روی رودخانه گارون بنا شده است و یکی از پل‌های مشهور جهان به حساب می‌آید.

گراند تئاتر شهر بوردو فرانسه

گراند تئاتر بزرگترین تئاتر این شهر بوده و معماری زیبای آن، شما را مسحور خواهد کرد. این تئاتر نمایی بیضی شکل داشته و نمای آن . این ترکیب در شب نمای فوق العاده ای به این ساختمان می بخشد. وقتی نیمه بیضی مانند نمای ساختمان در نور شب در دریاچه منعکس می شود به شکل یک بیضی کامل دیده می شود که بسیار جذاب است.

کلیسای جامع سن آندره در بوردو

این کلیسا یکی از زیباترین بناهای شهر بوردو می‌باشد. ارتفاع کلیسا حدود 124 متر دارد و جایگاه این کلیسا حدود 29 متر طول داشته و 23 متر ارتفاع دارد. معماری آن از طرح های گوتیک ساخته شده است. برج‌های بلند با ارتفاع 81 متری کاملا کلیسا را احاطه کرده‌اند. فرانسه از کشورهایی استت که به شما توصیه می‌کنیم با تور دور اروپا به سراغ آن بروید.

انتشار: 22 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 2

به "شهر بوردو فرانسه و جاذبه های آن برای بازدید" امتیاز دهید

2 کاربر به "شهر بوردو فرانسه و جاذبه های آن برای بازدید" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر بوردو فرانسه و جاذبه های آن برای بازدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید