شرکت های فناوری آمریکایی نیروی ویژه ضد باج افزار تشکیل دادند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، این گروه امیدوارند تا چارچوبی استاندارد برای پاسخگویی و واکنش در برابر حملات فزاینده باج افزاری ایجاد نمایند.

شرکت های فناوری آمریکایی نیروی ویژه ضد باج افزار تشکیل دادند

در سال های اخیر حملات باج افزاری مسائل زیادی برای نهادهای دولتی و خصوصی در آمریکا ایجاد نموده اند و باج افزار نویسان با قفل کردن فایل های مهم و طرح درخواست دریافت پول در ازای رمزگشایی از فایل ها خسارت زیادی وارد نموده اند. ده ها بیمارستان، مدرسه، مؤسسه دولتی و خصوصی در ایالات متحده از این حملات زیان دیده اند و برای مقابله با این مشکل مایکروسافت، مک آفی و 17 شرکت نرم افزاری و فناوری دیگر و نیز مؤسسات امنیتی و سازمان های غیرانتفاعی با یکدیگر متحد شده و یک نیروی ویژه مقابله با باج افزار تشکیل داده اند.

معمولاً گروه ها و مؤسسات امنیتی متفاوت برای مقابله با باج افزارها توصیه های متفاوت و متنوعی ارائه داده و این امر موجب سردرگمی می گردد. ابداع استانداردی واحد برای واکنش به این حملات می تواند این مشکل را نیز کاهش دهد.

گروه یادشده واکنش های فعلی به باج افزارها را آنالیز و ارزیابی می نماید و مسائل آنها را می یابد و در نهایت یک نقشه راه برای تصمیم گیری دقیق در این زمینه ارائه می دهد. قرار است جزئیات بیشتر در خصوص وظایف و برنامه های این گروه تازه تأسیس ظرف یک ماه آینده ارائه گردد. فعالیت اجرایی این گروه از بهار شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 784

به "شرکت های فناوری آمریکایی نیروی ویژه ضد باج افزار تشکیل دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های فناوری آمریکایی نیروی ویژه ضد باج افزار تشکیل دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید