حدود 360 هزار پرونده در سامانه طلاق ثبت شده است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اتصال سامانه طلاق به 22 استان کشور گفت: در مجموع حدود 360 هزار پرونده در سامانه طلاق موسوم به سامانه تصمیم برای نوبت دهی طلاق ثبت شده است.

حدود 360 هزار پرونده در سامانه طلاق ثبت شده است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ 8 شارژ، مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اتصال سامانه طلاق به 22 استان کشور گفت: در مجموع حدود 360 هزار پرونده در سامانه طلاق موسوم به سامانه تصمیم برای نوبت دهی طلاق ثبت شده است.

بهزاد وحیدنیا اضافه نمود: 22 استان به سامانه طلاق وصل هستند و این سامانه در حال ثبت اطلاعات درخواست طلاق زوج ها است. سامانه تصمیم جهت نوبت دهی اینترنتی درخواست طلاق توافقی و طلاق یکطرفه به درخواست زوج یا زوجه از سوی سازمان بهزیستی کشور به منظور ارجاع آنها به مشاوره و انصراف آنان از طلاق راه اندازی شده است.

وی گفت: 22 استان از جمله استان های خراسان رضوی، تهران، کرمان، یزد و اصفهان به سامانه تصمیم متصل هستند و در مجموع حدود 360 هزار پرونده در این سامانه ثبت شده است که بیشترین ثبت پرونده ها مربوط به استان خراسان رضوی بوده است.

مدیرکل مشاوره و امورروانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای تعمیم سامانه تصمیم به سراسر کشور 200 میلیارد تومان برای سال آینده پیشی بینی شده است.

وحیدنیا اضافه نمود: هر یک از مراکز مشاوره که به پرونده مراجعان بهزیستی دسترسی دارد، اطلاعات را ثبت می کند و پیگیری لازم انجام می شود.

پیش از این زوجین یا وکلای آنها برای ثبت دادخواست طلاق توافقی یا طلاق یکطرفه به دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کردند و دادخواست خود را ثبت می کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 177

به "حدود 360 هزار پرونده در سامانه طلاق ثبت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 360 هزار پرونده در سامانه طلاق ثبت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید