جالب ترین حیوانات تایلند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تایلند محل زندگی  تعداد زیادی از گونه‌های جانوری جذاب است که بسیاری از آنها را می‌توان در زیستگاه های طبیعی یا محیط های حفاظت شده و باغ وحش‌ها مشاهده نمود. در این مقاله شما را با تعدادی از این حیوانات پرداخته‌ایم.

جالب ترین حیوانات تایلند

توکای جکو تایلند

توکای جکو (Tokay Gecko) گونه بزرگ جکو بوده و بومی آسیا و برخی از جزایر اقیانوس آرام می باشد. توکای جکو را به خاطر صدای متفاوت آن می شناسند. هرچند این گونه ترجیح می دهد در جنگل های بارانی زندگی کند، اما یافتن توکای جکو روی سقف یا دیوار حمام هتلی در تور تایلند به هیچ وجه غیر معمول نیست. این جکوها معمولا شب ها قابل می‌توان آن‌ها را مشاهده نمایید.

کینگ کبرا تایلند

کینگ کبرا (King Cobra) به عنوان بلندترین مار سمی جهان قابل احترام بوده و در عین حال برای بسیاری تهدید بزرگی محسوب می شود. کینگ کبرا را می توان در هندوستان و آسیای جنوب شرقی یافت. البته این خزنده علاقمند به زندگی در جنگل های کوهستانی متراکم است. این مارهای طویل معمولا در کنار آب مانند دریاچه ها یا رودخانه ها یافت می شوند. هرچند برخورد با یک کینگ کبرا در دل طبیعت وحشی ممکن است برای برخی از افراد جالب باشد اما دیگران نیز ترجیچ می دهند این خزندگان سمی را در محیطی امن تر ببینند. مزرعه ی مار بانکوک یک باغ وحش و مرکز تحقیقات سم شناسی است که در آن می توان کینگ کبراهای عظیم را به راحتی دید.

گیبون لار تایلند

گیبون لار (Lar Gibbon) با داشتن بازوها و دست‌های بلند و توانایی تاب خوردن از یک شاخه درخت به دیگری را دارد. این حیوان از بهترین نمونه های پستانداران اولیه می‌باشد و شما می‌توانید در تور ارزان تایلند آن را در باغ‌وحش‌های این کشور مشاهده نمایید. این میمون ها بیشتر وقت خود را در سایبان درختان گذرانده و 16 ساعت در روز روی درختان می خوابند که همین موضوع دیدن آنها را توسط بازدیدکنندگان سخت می کند مگر اینکه بدانند دقیقا دنبال چه چیزی باید باشند. هرچند، در تایلند تعدادی بالغ بر 20000 گیبون وجود دارد و همین موضوع باعث می شود که شانس افراد برای دیدن یکی از این موجودات در تورهای همراه با راهنما بالا برود. یکی از بهترین مکان ها برای یافتن این میمون ها پارک ملی Kaeng Krachan است که در آن تورها صداهای «هو» مانند را دنبال می کنند (اصلی ترین ابزار برای برقراری ارتباط با این میمونها) تا بتوانند از مکان این حیوانات اطلاع بدست بیاورند.

انتشار: 31 تیر 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 32

به "جالب ترین حیوانات تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جالب ترین حیوانات تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید