بی پول و بی امکانات مثل داور؛ رونمایی از گرمکن بی کیفیت داوران در بیست ویکمین دوره لیگ حرفه ای ایران

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، داوران در بیست ویکمین دوره لیگ برتر فوتبال با شرایطی سخت قضاوت می نمایند و نه تنها افزایش 400 درصدی حقوق شان محقق نشده بلکه لباس مناسب هم ندارند.

بی پول و بی امکانات مثل داور؛ رونمایی از گرمکن بی کیفیت داوران در بیست ویکمین دوره لیگ حرفه ای ایران

مرتضی ظهیری - به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، با وجود وعده هایی که برای بهبود شرایط داوران لیگ برتر فوتبال، افزایش 400 درصدی دستمزد آنها و فراهم شدن امکانات داده شده، اما آنها با شرایط نامناسب در 4 هفته گذشته لیگ برتر قضاوت نموده اند.

همواره مرسوم بوده که داوران پیش از آغاز کلاس های توجیهی لباس های خود شامل البسه کامل قضاوت (در رنگ بندی های متفاوت)، شورت، تیشرت، گرمکن و ... را تحویل می گیرند. زمانی که از داوران خواسته شد برای شرکت در کلاس های توجیهی در هتل پارسیان آزادی حضور یابند، مسئولان سازمان لیگ گفتند که چون داوران لیگ فزونی برای فصل جاری اسپانسر دارند، به آنها البسه داده نخواهد شد. با اعتراض داوران، فدراسیون فوتبال مجبور شد برای تهیه لباس اقدام کند. در حالی که داوران منتظر گرمکن های یکدست بودند، به آنها لباسی که کمترین شباهتی به گرمکن ورزشی داشت، داده شد و آرم فدراسیون فوتبال را روی آن چسبانده بودند.

تصاویر زیر مربوط به گرمکن هایی است که فدراسیون فوتبال به داوران داده است؛ همین قدر بی کیفیت و نامناسب.

داوران به کیفیت لباس ها و اینکه البسه مخصوص آنها نیست، اعتراض کردند. پس از مدتی کوتاه، آرم فدراسیون فوتبال از روی بسیاری از لباس ها کَنده شد و زمانی که برای اولین بار این لباس ها شُسته شد، کیفیت خود را از دست داد. ماجرا زمانی شکل بدتری به خود می گیرد که بدانیم داوران پیراهن های قضاوت را برای سومین سال متوالی استفاده می نمایند و سه فصل است که هیچگونه البسه تازهی تحویل آنها داده نشده است.

داوران به علت نداشتن گرمکن مخصوص داوری، در سرما با همان لباس قضاوت در مسابقات حضور یافتند. به عنوان مثال در دربی اصفهان، داور چهارم گرمکن نداشت و با همان لباس قضاوت در سرمای هوا کنار زمین حضور داشت. یکی از نیمکت نشینان سپاهان وقتی متوجه شد داور چهارم از سرما می لرزد، قصد داشت به داوران گرمکن بدهد که آنها به علت موارد قانونی نپذیرفتند.

به گزارش خبرنگاران با گذشت 4 هفته از لیگ برتر، داوران با لباس هایی با مارک های مختلف در مسابقات حضور دارند. داوران به این مسائل اعتراض نموده اند و در تعطیلات لیگ خواهان گرفتن البسه های تازه هستند. فارغ از مسائل البسه، با وجود وعده های فدراسیون فوتبال برای افزایش دستمزد 400 درصدی داوران، تا انتها هفته چهارم حقوق آنها پرداخت نشده و این موضوع هم یکی از مسائل جدی آنها است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1479

به "بی پول و بی امکانات مثل داور؛ رونمایی از گرمکن بی کیفیت داوران در بیست ویکمین دوره لیگ حرفه ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی پول و بی امکانات مثل داور؛ رونمایی از گرمکن بی کیفیت داوران در بیست ویکمین دوره لیگ حرفه ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید