بازنگری 111 طرح هادی روستایی در فارس فرصتی برای کارآفرینی است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرنگاران/فارس مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه در سالی که گذشته 111 طرح هادی در مناطق روستایی این استان مورد بازنگری نهاده شد، گفت: بازنگری در طرح های هادی فرصتی برای برای تداوم توسعه، کارآفرینی، حمایت از اشتغال و برطرف محرومیت هاست.

بازنگری 111 طرح هادی روستایی در فارس فرصتی برای کارآفرینی است

عطاء الله زمانی با بیان اینکه در سال گذشته 335 طرح هادی در مناطق روستایی فارس اجرا شده است، اضافه نمود: اجرای طرح هادی زمینه ای برای بروز استعدادهای توسعه روستایی است و نقشه راه توسعه را در مناطق روستایی ترسیم می نماید زیرا همه اقدامات توسعه ای در این مناطق می بایست در قالب طرح هادی اجرایی گردد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بنیاد مسکن فارس زمانی افزود که این نهاد تا به امروز در 1264 روستای بالای 20 خانوار استان فارس طرح هادی اجرا نموده و 54 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار فارس از اجرای طرحها بهرمند شده اند.

زمانی اعتبار مصوب سال گذشته تهیه، بازنگری و اجرای طرح های هادی در فارس را یک هزار و 51 میلیارد ریال اعلام نمود و گفت: از این اعتبار مصوب 480 میلیارد ریال تخصیص یافت و به رغم محدودیت منابع اعتباری گام های موثری در زمینه توسعه روستایی در استان برداشته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس اضافه نمود: از دیگر اقدامات بنیاد مسکن برای توسعه روستایی بهره گیری از اعتبارات قیر برای توسعه معابر روستایی است. در سال گذشته 430 میلیارد ریال در این حوزه هزینه شده است ، از سال 94 تا کنون با سهم قیر7.2 درصد قیر کشور 12درصد سطوح آسفالت و توسعه معابر کشور دراستان فارس اجرا شده است.

زمانی همچنین عملکرد در حوزه صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی را نیز تشریح کرد و گفت: در سال گذشته 4هزار و 945 جلد سند روستایی و 2هزار و 530 جلد سند شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در فارس با مشارکت و تعامل ثبت اسناد و املاک صادر شده است. از ابتدا تا کنون 33 هزار و 857 جلد سند شهری در استان فارس صادر و 18.8 درصد خانوار شهری از مزایای آن بهره مند شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1004

به "بازنگری 111 طرح هادی روستایی در فارس فرصتی برای کارآفرینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنگری 111 طرح هادی روستایی در فارس فرصتی برای کارآفرینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید