پینت بال؛ بازی مقرون به صرفه با جمع محبت آمیز تا خانوادگی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، روزها سر کار می رویم، بچه داری می کنیم و هر هفته احساس می کنیم که ایاممان به روزمرگی و تکرار می گذرد. نمی خواهیم زیاد خرج بتراشیم و شاید ترجیح بدهیم با یک کافه رفتن یا سینما رفتن احساس نیازمان به تفریح را تأمین کنیم. پینت بال تفریحی پر از شور و هیجان است که از نظر مالی هم به صرفه تر از خیلی از تفریح هایی است که برای ما جا افتاده است.

پینت بال؛ بازی مقرون به صرفه با جمع محبت آمیز تا خانوادگی

پینت بال چیست؟

اگر به اسم این بازی هم دقت کنیم از گلوله های رنگی نشان دارد که در یک بازی تیمی در فضای باز به سمت یکدیگر شلیک میکنیم. هدف از پینت بال این است که تیم حریف را از زمین بیرون کنید. هر گلوله ای که به افراد اصابت کند، باعث بیرون رفتن آن ها از بازی خواهد شد. تیمی برنده است که بتواند همه اعضای تیم مقابل را با گلوله از بازی بیرون کند و حداقل یک فرد از اعضای گروه خودش داخل بازی بماند.

چند نکته در خصوص پینت بال

1. اغلب پینت بال هایی که در شهرها موجود هستند برای هر نفر ورودی در نظر می گیرند. در بسیاری از سایت هایی که تخفیف ارائه می نمایند، این ورودی برای هر نفر یک الی دو هزار تومان است. برای گلوله هزینه جداگانه دریافت می گردد که مجموعاً هزینه هر نفر نهایتاً تا ده هزار تومن افزایش پیدا می نماید. بعضی از پینت بال های معروف تر قیمت بالاتری دارند، اما بدون شک اگر کمی جستجو کنید، پینت بال هایی با قیمت مناسب، چنانچه به آن اشاره کردیم، پیدا می کنید. در اغلب زمین ها حداقل نفرات برای شرکت در پینت بال، 10 نفر است.

2. درست است پینت بال خطر ندارد اما باید اصولی را در آن رعایت کنیم. از نزدیک به یکدیگر شلیک نکنیم و با قنداق به یکدیگر ضربه نزنیم. در بسیاری از مواقع حرکت های نادرست باعث کبود شدن بدن در افراد می گردد.

در این زمینه بخوانید:

اتاق فرار ترس و هیجانی که ارزش امتحان کردن دارد

آب رفتن خرج تفریح از سبد هزینه کرد خانواده های ایرانی

3. این بازی استراتژی های متفاوتی دارد. به عنوان مثال می توانید هدف بازی خودتان را به جز تعقیب و گریز معین کنید. هر تیم سعی می نماید پرچم خود را در میانه زمین برافراشته کند. حرکت تیمی برای رساندن پرچم به میانه میدان و کشمکش با گروه مقابل در نوع خودش جالب و مفرح است.

4. همواره ماسک ایمنی را روی صورت داشته باشید. توپ های رنگی خطرناک نیستند اما همواره باید جلوی صورتتان محافظ داشته باشید.

5. یکبار برخورد توپ برای حذف حریف کافی است.

6. اگر با توپ مورد اصابت قرار گرفتید، خودتان آن را اعلام کنید و آن را پاک نکنید.

7. به نظرات داور احترام بگذارید و جریان بازی را خراب نکنید.

8. یک جا نایستید و سعی کنید تحرک داشته باشید. کارهایی شبیه به بدلکاری انجام ندهید چون مناسب این بازی نیست و البته باعث خنده دیگران می شوید.

9. با هم تیمی خود همکاری کنید.

10. قبل از رزرو زمین، هوا را آنالیز کنید تا در آب وهوای بارانی و در وزش باد اذیت نشوید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 733

به "پینت بال؛ بازی مقرون به صرفه با جمع محبت آمیز تا خانوادگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پینت بال؛ بازی مقرون به صرفه با جمع محبت آمیز تا خانوادگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید