معبد Wat Jed Yod تایلند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، معبد Wat Jed Yod تایلند  از معابد زیبای بودایی به سبک هندی می‌باشد که در شهر چیانگ مای قرار گرفته است و در قرن 15 به منظور میزبانی شورای جهانی بودا ساخته شده‌اند.

معبد Wat Jed Yod تایلند

چهره یکی از مجسمه های ایستاده در یکی از بخش های معبد، از جذابیت های جِت یاد است. با اینکه این مجسمه تا حد زیادی از هم پاشیده شده است و چیز واضحی از صورت آن دیده نمی شود اما بدنه کلی آن به خوبی باقی مانده است و گردشگران از دیدن این مجسمه لذت می برند. طرح نامتقارن دیگر مجسمه ها و تصاویر برجسته بودا نیز از دیگر دیدنی های این معبد هستند. این نامتقارن بودن، طرحی غیرمعمول و البته جذاب به معبد بخشیده است. مجسمه ها در یک طرف ایستاده و در طرف دیگر به صورت نشسته ساخته شده  و بسیار زیبا در تور تایلند ساخته شده‌اند.

جالب اینجاست که مجسمه های ایستاده، با جزئیات کامل نقش شده اند و این هنرنمایی مردمان آن زمان را می رساند. اما مجسمه های نشسته، نقشی کلی از بودا را نشان می دهد و به هیچ وجه جزئیاتی از لباس و صورت در این مجسمه ها دیده نمی شود. در ضمن، همه مجسمه های نشسته دست چپ خود را از دست داده است اما دیگر اعضای بدن آنها به صورت کامل به چشم می‌خورند. در تور تایلند به این معبد سر بزنید.

انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 73

به "معبد Wat Jed Yod تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "معبد Wat Jed Yod تایلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد Wat Jed Yod تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید