پیاده روی در دره ای زیبا در کاتالان اسپانیا

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، اسپانیا جاذبه‌های طبیعی بسیاری دارد. بسیاری از مسافران تور اروپا برای تجربه این جاذبه‌ها به نقاط مختلف این کشور سفر می‌کنند. یکی از مناسب‌ترین این جاذبه‌ها برای افراد ماجراجو و پر انرژی، دره کوه ربی است. در این دره شما علاوه بر کوهپیمایی در مسیرهای نفسگیر، فرصت قایق‌سواری در رودخانه و لذت بردن از طبیعت منحصر به فرد اطراف را خواهید داشت.

پیاده روی در دره ای زیبا در کاتالان اسپانیا

تنگه Mont-Rebei، یک تنگه زیبا و بزرگ در اسپانیا است که به وسیله رود نوگوراریباگورچانا به وجود آمده است. این تنگه زیبا باعث ایجاد یک کرانه طبیعی مابین آراگون و کاتالونیا شده است. کونگوست مونت ربی، تنها تنگه بزرگ واقع در کاتالونیا است که به صورت کم و بیش دست نخورده و بکر نگاه داشته شده است و هیچ جاده یا راه‌آهن یا خط برقی از آن نمی‌گذرد.

تنها راه عبوری که در این تنگه وجود دارد، یک شیار خیلی باریک در کناره‌های این تنگه است که در سال 1980 کنده‌کاری شده است. این راه باریک، محلی عالی برای ماجراجویی توریست‌های تور اروپا و کوه‌نوردان در این منطقه است. با راه رفتن در این راه باریک، بازدیدکنندگان در مقابل منظره بسیار زیبایی اطراف تنگه و رودخانه سبز رنگ زیبا که در پایین این تنگه باریک جاری است، قرار می‌گیرند. دیوارهای این تنگه به بلندی 500 متر و عرض این تنگه در عریض‌ترین بخشش 20 متر است.

یک گذرگاه کوچک کنده‌ شده در پایین این تنگه وجود دارد که در سال 1924 برای آسان کردن راه اتصالی بین روستای آگر و روستای پونت د مونتانیا ساخته شده بود، ولی این گذرگاه به دلیل رسیدن آب مخزن به بالاترین حد خود پر آب شد. به همین دلیل راه جدیدی در سال 1984 در بالاتر از حد وسط دیواره عمودی تنگه ساخته شد و سازندگان قبل از ساخت این راه جدید از مطمئن بودن آن نسبت به اتفاق قبلی اطمینان لازم را حاصل کردند و این گذرگاه جدید را خیلی بالاتر از میزان حداکثری مخزن رودخانه ساختند.

راه‌های زیادی برای رسیدن به این منطقه در تور اروپا وجود دارد. راه اصلی، بازدیدکنندگان را به بالاترین نقطه این منطقه زیبای طبیعی می‌برد، جایی که گفته می‌شود منظره پایرنیان، قسمت‌هایی از لاریباگوچا و مناطق اطراف دیدنی است و زیبایی خاصی دارد.

انتشار: 4 تیر 1396 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 24

به "پیاده روی در دره ای زیبا در کاتالان اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده روی در دره ای زیبا در کاتالان اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید