اسکوچیچ با قدرت هست ، امیدوارم پرونده شستا به نفع فوتبال رقم بخورد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اسکوچیچ با قدرت هست و از وی حمایت می کنیم، همگرایی و وحدت مناسبی با تیم ملی و کادرفنی وجود دارد.

اسکوچیچ با قدرت هست ، امیدوارم پرونده شستا به نفع فوتبال رقم بخورد

به گزارش خبرنگاران، شهاب الدین عزیزی خادم در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان در جمع خبرنگاران گفت: من هم بسیار خشنود هستم با وجود مسائل و شرایط سخت فدراسیون فوتبال درباره میزبانی جام جهانی و سایر مسائل تیم ملی بانوان به رنکینگ برگشت و این موضوع با وجود نا به سامانی ها جای خشنودی دارد.

وی ادامه داد: پس از نزدیک به یک سال و نیم تا دو سال وقفه بازگشت بانوان به رنکینگ فوتبال بانوان نقطه عطفی است. یکی از نکات مهمی که برای تیم همکار من مهم و حائز اهمیت است تلاش برای توسعه فوتبال بانوان است و روی این موضوع کار خواهیم کرد. این جزو برنامه های ما بوده و برای خودمان افتخار می دانیم زیرا جزو مشیت فدراسیون فوتبال است.

وظیفه می دانیم در کنار بانوان قدم برداریم

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: قشر عظیمی از جامعه کشور بانوان هستند و از این حیث خشنودیم با وجود کم لطفی هایی که در این مدت در حوزه فوتبال بانوان شده، برای فدراسیون وظیفه می دانیم که در کنار بانوان قدم بردارد و برای تیم های ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان بانوان آرزوی توفیق و موفقیت دارم.

مصوب کردیم تیم های لیگ فزونی در حوزه پایه و بانوان تیمداری کنند

عزیزی خادم ادامه داد: تا جایی که برای ما امکان داشته باشد در این راه قدم برمی داریم. یکی از برنامه های مورد تصویب در جلسه اول هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال این بود که تیم های لیگ فزونی در حوزه تیم های پایه و بانوان تیمداری کنند، قطعاً در این راستا پس از سرانجام لیگ با دوستان صحبت می کنیم تا برنامه ریزی انجام شود و این امر به توسعه فوتبال بانوان کمک خواهد کرد. چنین بحثی هم سبب شکوفایی فوتبال بانوان می شود و هم در راستای موازین عدالتی و توزیع عادلانه قرار می گیرد. اتفاقات میمون و مبارکی افتاده و وظیفه خودمان می دانیم از فوتبال بانوان حمایت کنیم این امر برای ما یک افتخار است.

از این فدراسیون به نام فدراسیونی نام می برند که در راه توسعه فوتبال بانوان قدم برداشته

وی ادامه داد: هر چند تیم ملی بزرگسالان خیلی مهم است و فکر می کنم خیلی از دغدغه فدراسیون های قبلی هم صعود تیم ملی به جام جهانی بوده، اما بحثی که تاریخ به قضاوت درباره آن می نشیند این است زمانی که بخواهند از این فدراسیون یاد کنند از آن به نام فدراسیونی نام می برند که در راه توسعه فوتبال بانوان قدم برداشته است. این نکته برای ما خیلی مهم و حائز اهمیت است. به همین دلیل همکاران من و موسوی، اعضای هیأت رئیسه در این راستا تلاش کرده و از تمام امکانات استفاده خواهیم کرد، هر چند بسکمک از محدودیت ها و معذوریت ها برای ما قابل درک است، اما می خواهیم در یک چارچوب با حفظ کرامت انسانی، شأن و منزلت بانوان گرامی و در راستای نگاه فدراسیون سعی خواهیم کرد قدم های مؤثری برداریم.

در حد توانمان برای توسعه بانوان قدم برمی داریم

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: مطمئن باشید فدراسیون در حد توان و بضاعت خود به توسعه فوتبال بانوان و نگاه عدالتی در این جهت قدم برمی دارد. به هر حال فدراسیون نوپاست و با مسائل متعددی روبرو شده، اما در کمتر از دو ماه و نیم تیم ملی فوتبال بزرگسالان بانوان زیرنظر سرمربی باتجربه ای مثل مریم ایراندوست و همکارانش کار می کند.

وی توضیح داد: امروز از تمرین تیم ملی جوانان که سرمربی اش مریم آزمون است هم بازدید کردم. به همکاران اعلام کردیم با وجود محدودیت ها در رده پایه فوتبال بانوان سعی داریم تیم ملی جوانان را به دو تیم الف و ب تقسیم کنیم. با وجود محدودیت های مالی توسعه فوتبال بانوان جزو اولویت های کاری من است. امیدوارم خداوند منان در این راستا به ما کمک کند تا بتوانیم قشر زیادی از جامعه را خشنود کنیم.

حوزه بانوان توسعه پیدا کند به شکوفایی حوزه آقایان هم کمک می کند

وی داد: از موسوی خواسته ام در جلسه ای که با موسوی، آزمون و نویدی برگزار کردم، از آنها خواستم برای توسعه فوتبال بانوان کنگره ای برگزار کند و با تمام بازیگران این عرصه در حوزه فوتبال بانوان جلسه ای گذاشته شود تا از این طریق فوتبال را درحوزه آموزش به دل خانواده ها ببریم. اطمینان دارم هر چه فوتبال در حوزه بانوان توسعه پیدا کند، به شکوفایی و توسعه اش در حوزه آقایان هم کمک خواهد شد. این نکته مهم مغفول مانده اما آگاهانه و با مطالعه در این جهت قدم برداشته ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال توضیح داد: فوتبال را باید با حفظ کرامت، شأن و منزلت انسانی با استفاده از آموزه های اخلاقی، اسلامی و میهنی به دل خانواده ها ببریم. پیشاپیش عید سعید فطر را هم به همه اهالی رسانه و ملت عزیز ایران تبریک می گویم. امیدوارم با این نگه توسعه ای در حوزه فوتبال بانوان بتوانیم به بخش کوچکی از وظایف خود عمل کنیم.

توافق اولیه با شارلروا انجام نشده است

عزیزی خادم درباره ادعای مریم ایراندوست مبنی بر موافقت فدراسیون فوتبال به برگزاری یک فوتبال محبت آمیز در ورزشگاه آزادی گفت: دیدم ایراندوست درباره تیم شارلووا صحبت کرد، اما این مسائل در حد گفتمان و صحبت بود. توافق اولیه تا به امروز انجام نشده اما امیدوارم چنین اتفاقی بیفتد و فوتبال بانوان بتواند ضمن بهره مندی از ظرفیت های بین المللی از تمام زیرساخت ها استفاده کند. بازی در ورزشگاه آزادی پیشنهاد خوبی است.

ورزشگاه آزادی در اختیار فدراسیون نیست

وی ادامه داد: ورزشگاه آزادی تنها متعلق به آقایان نیست و همه می توانند از آن استفاده کنند. از نظر من مسئله ای وجود ندارد اما این ورزشگاه متعلق به شرکت توسعه و تجهیز است و در ید ما نیست. اگر برگزاری بازی قطعی شود همین جا بازی خواهیم کرد. ورزشگاه آزادی در اختیار فدراسیون نیست. با این وجود اگر برنامه ای باشد که منافاتی با فدراسیون و شرکت توسعه و تجهیز نداشته باشد برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی حرکت خوبی است.

اسکوچیچ با قدرت هست و از او حمایت می کنیم

وی در خصوص مطرح شدن شایعه مذاکره با برانکو ایوانکوویچ با وجود قرارداد با اسکوچیچ توضیح داد: اسکوچیچ با قدرت هست و از وی حمایت می کنیم. همگرایی و وحدت مناسبی با تیم ملی و کادرفنی وجود دارد. احتمالا درباره افرادی که صحبت می کنید باید خودتان جواب بدهید. آنهایی که نام این افراد را می آورند احتمالا خودتان هستید.

با نگاه موقتی بیگانه هستیم

عزیزی خادم در خصوص اینکه مدت ها بود که در بانوان ابلاغیه به مربی داده می شد تا در تورنمنت شرکت کنند، آیا حالا قرارداد منعقد می شود یا فدراسیون به همان روال قبلی ابلاغیه می دهد، گفت: رویه و فرایند قبل خیلی به ما ارتباطی ندارد اما آن چه که فرایند ورویه است؛ ما با نگاه موقتی بیگانه ایم. شرایط هر مربی باید کاملا شفاف و تایمش مشخص باشد. وقتی مربی صلاحیت دارد و مورد تایید فدراسیون است اگر قراردادش طولانی تر باشد و فصلی نباشد به خود فدراسیون و مربی کمک می کند.

وی افزود: شاخصه اصلی فوتبال بانوان مربیان و کادرفنی هستند و آن ها باید در چارچوب عرف، دیده و استاندارد سازی شوند. این هم قدم نوی در فدراسیون نو است.

پیگیری می کنیم بانوان هم واکسن بزنند

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه واکسیناسیون تیم ملی آقایان آغاز شده و اعضای تیم ملی بانوان چه زمانی واکسن خواهند زد، گفت: امروز به من پیشنهاد دادند. حتما این موضوع را پیگیری می کنیم. شهره موسوی پیگیر این موضوع است. پیگیری ویژه می کنیم که بانوان هم قبل از بازی هایشان از واکسیناسیون بهره مند شوند.

بر اساس سوابق سرمربیان تیم ملی انتخاب شدند

وی در پاسخ به این سوال که ملاک برای انتخاب کادرفنی تیم های ملی و جوانان بانوان چه بوده، نام کرد: سوابقی داشتن در هیات رئیسه آمده، بحث و بررسی شده و هیات رئیسه هم مصوب کرد. بیشتر آن ها هم با تجربه هستند و سوابق بالایی دارند. آرزوی بهترین ها را برایشان داریم. هرجا ببینیم کسی می تواند به تیم ملی ایران کمک کند و سوابق و برنامه ای دارد، حتما از کانال کمیته و معاونت بانوان اقدام می کنیم.

یکی از نکات شاخص این فدراسیون این است که آمده فضا را باز کند

عزیزی خادم توضیح داد: جهت فدراسیون، بسته نیست. فوتبال برای همه است. نگاه فدراسیون نگاه توسعه ای است. آمده ایم که این فضا را برای همه مردم و اقشار باز کنیم. فکر می کنم یکی از نکات شاخص این فدراسیون این است که آمده فضا را باز کند. ان شاالله بتوانیم این جهت را برای همه ریل گذاری کنیم که همه بتوانند از امکان نو برای تیم های ملی بانوان استفاده کنند و این را باید به فال نیک گرفت.

قنبرزاده با قدرت به کارش ادامه می دهد

وی در خصوص شرایط منصور قنبرزاده سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال، گفت: او کارش را با قدرت انجام می دهد و مسئله ای ندارد.

امیدوارم در پفراینده شستا آنچه به نفع فوتبال است رقم بخورد

رئیس فدراسیون در خصوص مساله شستا نام کرد: شستا من فکر می کنم تیم حقوقی ما به اندازه کافی در این مورد صحبت کرد. امیدوارم در این موضوع آنچه به نفع فوتبال است رقم بخورد.

فوتسال بانوان از فوتبال آن جدا نیست

وی در خصوص فوتسال بانوان، گفت: فوتسال بانوان هم جدا از فوتبال بانوان نیست. در همان راستا قدم بر می داریم. خانم موسوی به نام کننده فدراسوین در این مورد صحبت می کنند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1119

به "اسکوچیچ با قدرت هست ، امیدوارم پرونده شستا به نفع فوتبال رقم بخورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ با قدرت هست ، امیدوارم پرونده شستا به نفع فوتبال رقم بخورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید