یک واحد 121 متری مسکن مهر پردیس چند میلیارد قیمت گذاری شد؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرنگاران : در حالی بر اساس جدیدترین آمار وزارت راه قیمت مسکن طی تیرماه حدود 10 درصد رشد داشته که قیمت مسکن مهر شهرهای جدید نیز ارقام جدیدی را ثبت نموده است.

یک واحد 121 متری مسکن مهر پردیس چند میلیارد قیمت گذاری شد؟

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش وبلاگ 8 شارژ به نقل از تسنیم، مطابق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی طی تیرماه سال جاری قیمت مسکن در مقایسه با آخرین ماه بهار 99 حدود 10 درصد افزایش یافته است. متوسط قیمت هر مترمربع در ماهی که گذشته به مرز 21 میلیون تومان نزدیک شد.

واگذاری زمین ارزان به اقشار آسیب پذیر برای ساخت مسکن

فرایند تصاعدی قیمت مسکن تهران طی سال جاری تداوم داشته و باعث شده تا تقاضا برای مسکن شهرهای جدید اطراف پایتخت به خصوص شهر پردیس افزایش یابد. از سوی دیگر عدم فراوری مسکن به میزان مورد احتیاج در کشور شرایطی را به وجود آورده تا به عنوان مثال در شهر پردیس عرضه واحدها متناسب با تقاضا نباشد. این شرایط نیز باعث افزایش قیمت واحدهای این شهر به خصوس واحدهای مسکن مهر شده است.

در زمان حاضر یک واحد مسکن 121 متری امیر ساوالان (فاز 8) کلید تحویل با قیمت حدود یک میلیارد تومانی (980 میلیون تومان) برای فروش فایل شده است. در سایر پروژه های مسکن مهر این شهر نیز قیمت ها افزایشی بوده و در فاز 11 (کوزو) یک واحد مسکن مهر با قیمت 750 میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

همچنین در شهر پرند که اواخر سال گذشته یک واحد آماده سکونت مسکن مهر حدود 160 میلیون تومان خرید و فروش می شد، امروز به 300 میلیون تومان افزایش یافته است. در هشتگرد نیز شرایط این گونه بوده است. در این شهر با شدت کمتری افزایش قیمت مساکن مهر انجام شده و یک واحد آماده سکونت در این شهر حدود 250 میلیون تومان داد و ستد می گردد. البته پیش بینی می گردد با فعالیت مستمر مترو این شهر، قیمت واحدهای مسکن این شهر به خصوص مسکن مهر افزایش قابل توجهی طی ماه های آینده داشته باشد.

عدم ارائه و اجرای یک برنامه معین از سوی دولت طی 7 سال اخیر باعث شده تا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن از بین برود. اتفاقی که باعث خروج بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن از کلانشهرها و هجوم آنها به حاشیه شهرها شده است. داستانی که در نهایت موجب افزایش قیمت واحدهای مسکن شهرهای جدید کشور شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 453

به "یک واحد 121 متری مسکن مهر پردیس چند میلیارد قیمت گذاری شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک واحد 121 متری مسکن مهر پردیس چند میلیارد قیمت گذاری شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید