گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در ملاقات با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که برای شرکت در اجلاس شورای حکام به وین سفر نموده، جمهوری اسلامی را شریک مهمی برای آژانس خواند.

گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رافائل گروسی در این ملاقات همکاری های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و سطح فعالیت های راستی آزمایی در ایران را مثبت ارزیابی کرد.

برابر اعلام نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، محسن بهاروند نیز با اشاره به همکاری های گسترده ایران و آژانس، بر ضرورت عدم تاثیرپذیری آژانس از فشار های سیاسی بعضی کشور ها با هدف ایجاد انحراف در تعاملات فیمابین، تاکید نمود.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همکاری ها در فضایی سازنده و به دور از تاثیرپذیری، طرف های ثالث را به نفع دو طرف و تمامیت آژانس خواند.

وی، همچنین با قدردانی از یاری های آژانس برای مبارزه با کرونا در ایران، همکاری های فنی را جزئی مهم و لاینفک در ماموریت آژانس شمرد.

بهاروند با اذعان به این که استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز حق تمامی اعضای آژانس است، به شرایط عربستان سعودی نیز اشاره نمود و گفت: فعالیت های این کشور که بسیار غیرشفاف است و از پذیرش بازرسان آژانس نیز استنکاف می ورزد، موجب نگرانی است و آژانس باید بتواند فعالیت های راستی ازمایی خود را در این قبیل کشور ها انجام دهد.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروز در وین پایتخت اتریش گشایش یافت. گروسی در افتتاحیه این نشست با بیان که این آژانس و ایران درباره مسائل اجرایی پادمانی مورد نظر به توافق رسیده اند، ابراز امیدواری کرد که این توافق به توسعه همکاری ها و اعتماد دو طرف منجر گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 603

به "گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید