کوشش بی ردیغ درمانگران برای بیماران کرونا، 10 هزار نفر از کادر درمانی به کرونا مبتلا شده اند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، معاون وزیر بهداشت با اشاره به مبتلا شدن 10 هزار نفر از کادر درمانی به کرونا گفت: در سخت ترین شرایطی که همکاران ما می دانستند که احتمال ابتلا به کرونا بالاست، اما از هیچ کوششی برای بیماران دریغ نکردند.

کوشش بی ردیغ درمانگران برای بیماران کرونا، 10 هزار نفر از کادر درمانی به کرونا مبتلا شده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا دکتر قاسم جان بابایی روز پنجشنبه یک اسفند در مراسم جشن نفس برای تقدیر از خانواده های افراد اهداگر عضو در این باره گفت: باعث افتخار است که در کشوری زندگی می کنیم که جامعه فرهیخته پزشکی، کادر درمانی همان کاری را انجام می دهند که جوانان ما در ابتدای انقلاب انجام دادند. باید توجه کرد که طی همین مدت که از بروز و شیوع کرونا در کشور گذشته است، بالغ بر 10 هزار نفر از همکاران کادر درمانی ما به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

جان بابایی ادامه داد: در سخت ترین شرایطی که همکاران ما و کادر درمانی می دانستند که احتمال ابتلا به کرونا بالاست، اما از هیچ کوششی برای بیماران کرونایی کوتاهی نکردند و این 10 هزار ابتلا به کرونا در کادر درمانی که تعدادی از آنها هم به شهادت رسیدند، نشان می دهد که جامعه ما جامعه ای بسیار از خودگذشته است و فکر می کنم که همه دولت و حاکمیت باید قدردان این مردم باشند. زیرا این مردم هستند که هر زمان که ما به سمت شان رفتیم، توانستند با موفقیت هر بحرانی را جمع کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین گفت: من به عنوان مسئول درمان کشور می گویم که وقتی در روزهای ابتدایی کرونا، شرایط بیمارستان ها را می دیدم واقعا فکر می کردم که چگونه این شرایط را جمع کنیم، اما زمانی که دیدم که همه مردم برای کمک به صحنه مقابله با کرونا آمدند، از جوانی که نذر کرده بود که در بیمارستان کار خدماتی انجام دهد تا کادر پزشکی ما و افراد خیری که به هر شکل ممکن کمک می کردند، مطمئن شدم که ما از پس کرونا به لطف خدا برمی آییم.

جان بابایی گفت: نمونه این موضوع بسکمک از افرادی هستند که در صحنه بودند و به کرونا مبتلا شدند. از خدا تشکر می کنیم یکی از عزیزترین همکاران ما را که سرمایه وزارت بهداشت است، یعنی دکتر کولیوند- رئیس اورژانس کشور را به ما برگرداند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 409

به "کوشش بی ردیغ درمانگران برای بیماران کرونا، 10 هزار نفر از کادر درمانی به کرونا مبتلا شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش بی ردیغ درمانگران برای بیماران کرونا، 10 هزار نفر از کادر درمانی به کرونا مبتلا شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید