کشف موشکی از دوران هیتلر و افشای یک خطای محاسباتی در جنگ جهانی اول

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، باستان شناسان، بقایای موشکی از جنگ جهانی اول را کشف کردند که جهت قطب نمای موشک آنان را شگفت زده کرد.

کشف موشکی از دوران هیتلر و افشای یک خطای محاسباتی در جنگ جهانی اول

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی خبرنگاران، به نقل از express.co، هر سال در 11 نوامبر یادبود جنگ جهانی اول برگزار می شود، یعنی در ساعت یازده از روز یازدهم، یازدهمین ماه سال. 103 سال پیش در این روز شرایط آتش بس اعلام شد و بسکمک از کشور ها این روز را در تقویم خود روز آتش بس اعلام کردند.

در ارتباط با جنگ های جهانی، باستان شناسان همچنان به کشف انواع آثار از آن زمان ادامه می دهند. این آثار بقایای انسان تا هواپیما را شامل می شود و علاوه بر این باستان شناسان چه در خشکی و چه در دریا در پی کشف آثار مربوط به جنگ های جهانی هستند. شان ولش و برادران کالین، باستان شناسی پروژه های مربوط به جنگ های جهانی را در دست دارند.

این تیم باستان شناسی در اوایل سال جاری هنگام حفاری در کنت انگلستان، به تکه ای از یک راکت V2 آلمانی برخورد کردند که 76 سال قبل منفجر شده بود. موشک های V2 بخشی از برنامه تسلیحات آدولف هیتلر بودند، همچنین این موشک جزء اولین موشک های بالستیک جهان نیز بود. به نظر می رسد بر اثر استفاده موشک های V2 هزاران نفر در طول جنگ جهانی کشته شده باشند. این نوع موشک تنها در انگلیس باعث مرگ 9000 نفر شد.

بخشی از موشک کشف شده در ماه سپتامبر دارای یک محفظه احتراق است که حاوی مخلوطی از اکسیژن مایع و الکل است. همین فناوری بعد ها به کمک آمریکایی ها آمد و آنها از این فناوری برای رسیدن به ماه استفاده کردند. این موشک در سال 1944 با سرعت بیش از 3300 مایل در ساعت حرکت می کرد که مخلوط الکل و اکسیژن باعث حرکت این موشک می شد. موشک کشف شده در منطقه پلات سنت مری فرود آمد و خوشبختانه کسی را نکشت، اما دهانه ای به عمق 4.2 متر و عرض 11.5 متر بر جای گذاشت.

شان، مدیر این پروژه در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی توضیح داد: در حال حاضر ما در حال تحقیق درباره جهت موشک هستیم. موشک قطب نمای هفتاد درجه را نشان می دهند، این به این معنا است که هدف اصلی لندن بوده است. این موشک فاصله زیادی با هدف اصلی داشته و اشتباهی در حرکت خود داشته است.

شان اضافه نمود: ما فکر می کنیم که پرتاب در شب اجرا شده بود و به همین دلیل آلمانی ها نتوانستند موشک را به درستی تنظیم کنند. آنها دریافتند که بستری از سنگ ها مانع از حرکت موشک به زیر زمین شده است.

ربکا بلکبرن، کارشناس نظامی در این باره گفت: هنگامی که چنین موشکی پرتاب شد، دیگر نمی شد آن را متوقف کرد؛ بنابراین انگلیسی ها نمی توانستند آن را با هواپیما یا با هر نوع سلاح دیگری متوقف کنند و سرعت آن بیش از 3000 مایل در ساعت بود.

فرایند بازسازی و تمیز کردن موشک ممکن است تا 18 ماه طول بکشد. پس از انجام این کار، امید می رود که برخی از کد های منبع مخفی نازی ها که به صورت سه حرف بر روی اجزای مختلف موشک حک می شد، کشف شود. تصور می شود که کد های مختلف نشان دهنده کارخانه ای است که قسمت های مختلف V2 در آن ساخته شده است. مدیران این پروژه امیدوارند که اگر بتوانند کمک مالی دریافت کنند، یافته های خود را با یک موزه آنلاین برای علاقمندان تاریخ به نمایش بگذارند.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1276

به "کشف موشکی از دوران هیتلر و افشای یک خطای محاسباتی در جنگ جهانی اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف موشکی از دوران هیتلر و افشای یک خطای محاسباتی در جنگ جهانی اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید