کاوه صباغ زاده: مردم از دیدن فقر، خیانت، فلاکت و طلاق در سینماها خسته شده اند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تهران (پانا) - کاوه صباغ زاده، کارگردان فیلم رمانتیسم عماد و طوبا معتقد است کرونا فرصتی است تا درباره نحوه برگزاری جشنواره فیلم بازاندیشی گردد و تدبیری گردد تا فیلم فقط و صرفاً برای متخصصین و منتقدین و اهالی رسانه پخش گردد تا در زمان اکران فیلم در سینماها شاهد حضور پررنگ تر مردم باشیم.

کاوه صباغ زاده: مردم از دیدن فقر، خیانت، فلاکت و طلاق در سینماها خسته شده اند

جهت دریافت خدمات طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

کاوه صباغ زاده، کارگردان فیلم رمانتیسم عماد و طوبا در گفت و گو با پانا درباره ایده اولیه شکل گیری این فیلم می گوید: این فیلم هم همانند فیلم ایتالیا ایتالیا اقتباسی است و ایده اصلی فیلم از کتاب آلن دوباتن آمده است و البته باکمی تغییرات فیلم نامه این کار نوشته شد و در ادامه تجارب زندگی شخصی خودم اضافه شد و درنهایت این فیلم شکل گرفت.

وی درباره اینکه چرا سه سال بعد از ساخت فیلم ایتالیا ایتالیا مجدد به سراغ سینما آمده است،گفت: از این سه سال حدود دو سالش را درگیر همین فیلم بودیم. این فیلم نگارشش چهار یا پنج ماه زمان برد و پیش فراوریش از پارسال اردیبهشت آغاز شد. آبان ماه کلید زده شد و بهمن ماه فیلم برداری کار تمام شد و مراحل فنی کار هم همین حدود یک ماه پیش زمان برد و نزدیک 11ماه پس فراوریش طول کشید.

فیلمی برای دوران پساکرونا

صباغ زاده در رابطه باهدف غایی از ساخت این فیلم اظهار کرد: آنچه تیم سازنده فیلم از همان اول مدنظرش بود این بود که حال خوب به بیننده منتقل گردد و بیننده بعد از دیدن فیلم باحال خوب از سینما خارج گردد. آن موقع قرار نبود کرونا باشد و فراگیر گردد و من فکر می کردم بیننده ایرانی از دیدن فقر و فلاکت و طلاق و خیانت و اعتیاد و این چیزها خسته شده و بد نیست فیلمی متفاوت به دوراز واقعیت های اجتماعی ساخته گردد. بیننده دو ساعت در سینما باحال متفاوت خارج گردد و دو ساعت چیزهایی را تجربه کند که شاید در زندگی واقعی اش تجربه نکرده یا فرصت تجربه اش را نداشته است. با توجه به اینکه احتمالاً اکران این فیلم سال آینده است، امیدوارم تا آن موقع کرونا تمام گردد و این فیلم برای دوران می تواند هوای تازه ای برای مخاطبی باشد که سینما می رود و وقتش را با چیزهایی می گذراند که شاید در این مدت آرزویش را داشته است.

صباغ زاده در رابطه بااینکه احتمالاً این فیلم در کدام بخش ها جایزه دریافت خواهد نمود، گفت: نمی توانم حدس بزنم این فیلم در کدام رشته کاندیدای سیمرغ می گردد و ترجیحم این است که به آن فکر هم نکنم زیرا وظیفه من نیست. وظیفه من ساختن فیلم است و ترجیح می دهم تا روز آخر جشنواره منتظر بمانم و به انتخاب داوران احترام بگذارم تا ببینم آن ها چه تصمیمی می گیرند.

وی با اشاره به تأثیر کرونا درکند شدن فرایند ساخت فیلمش اضافه نمود: درفرایند ساخت فیلم با مشکل کرونا روبرو شدیم اما فیلم برداری تمام شد و ده روز بعد وزارت بهداشت اظهار داشت کرونا وجود دارد و تدوین و صداگذاری و غیره به خاطر کرون کند پیش می رفت و در کار پسا فراوری اثرگذار بود.

نبود تماشاگر در جشنواره اتفاق خوبی است

کارگردان فیلم رمانتیم عماد و طوبا درباره برگزاری جشنواره با حداقل حضور تماشاگران مردمی گفت : نبود و حضور حداقلی تماشاگران به دلیل شرایط کرونا اتفاق خوبی است. همانند جشنواره های بین المللی و حرفه ای جهان که برای تعداد اندکی فیلم را نمایش می دهند و آن عشاق سینما و مردم عادی نمی توانند فیلم را در جشنواره ببینند. من فکر می کنم جشنواره باید برای اهالی سینما مثل منتقدین و اهالی رسانه و دست اندرکاران و سازندگان فیلم ساخته گردد و عده بسیار بسیار محدودی از مردم و اجرای سراسری فیلم در سراسر کشور اشتباه است زیرا فیلم در این حالت می سوزد. اینکه مردم می آیند و فیلم را به عنوان تماشاگر عام می بینند تأثیری ندارد چون قدرت تبلیغ برای فیلم ندارند. این ها اتفاقا باید در زمان اکران بیایند و بعد از دیدن فیلم توسط منتقدین و کارشناس ها فیلم را ببینند. مردم در زمان جشنواره وقتی فیلم را می بینند در زمان پخش فیلم به سینما بی میل هستند و این به لحاظ مالی برای سینما اشتباه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 809

به "کاوه صباغ زاده: مردم از دیدن فقر، خیانت، فلاکت و طلاق در سینماها خسته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوه صباغ زاده: مردم از دیدن فقر، خیانت، فلاکت و طلاق در سینماها خسته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید