واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به وزارت دفاع کره جنوبی درباره خلیج فارس

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کاربرد نام جعلی به جای خلیج فارس از سوی کره ای ها، گفت: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟

واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به وزارت دفاع کره جنوبی درباره خلیج فارس

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در صفحه توئیترش با اشاره به کاربرد نام جعلی به جای نام خلیج فارس از سوی وزارت دفاع کره جنوبی نوشت: اگر وزارت دفاع کره جنوبی حتی نام تاریخی ⁧‫ خلیج فارس‬⁩ را هم نمی داند، با کدام دانش و توجیه می خواهد نیروی نظامی به این منطقه اعزام کند؟! احترام متقابل و پذیرش واقعیات اساس روابط ملت های متمدن است.

موسوی دیروز (دوشنبه) نیز در نشست هفتگی با وبلاگ 8 شارژ درباره اعزام نیرو کره جنوبی به منطقه نیز گفته بود: دولت کره به ما خبر داد که بخشی از ناوگانش را در منطقه عدن به صورت گشت زنی و خارج از ائتلاف آمریکا وارد منطقه کند که ما گفتیم غیرقابل قبول می دانیم و آن را همسویی با ماجراجویی آمریکا اعلام نمودیم و شایسته روابط دیرینه و قدیمی و محبت آمیز ما با کره جنوبی نیست.

وی اضافه کرد: پیوندهای زیادی بین دو ملت است و مردم ما روابط ریشه داری دارند و این اقدام کره را سازنده نمی دانیم و اقداماتی را در سطح دیپلماتیک شروع کردیم که اگر این تصمیم نهایی و اجرا گردد، اقدامات مقتضی دیگر مدنظر است که بعد از آن اعلام خواهیم کرد.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام نمود فعالیت یک ناوگان ضد دزدی دریایی خود را که هم اکنون در سواحل آفریقا فعالیت دارد، به مناطق حوالی تنگه هرمز گسترش می دهد.

به نوشته رویترز، اعلام تصمیم ارتش کره جنوبی برای گسترش فعالیت نیروی دریایی این کشور به مناطق حوالی تنگه هرمز بعد از فشارهای آمریکا برای یاری کردن به ائتلاف واشنگتن در خلیج فارس انجام شده است؛ ائتلافی که واشنگتن مدعی است به منظور ادعایی حفاظت از نفتکش ها تشکیل داده است.

وزارت دفاع کره جنوبی البته اعلام نمود، سئول به رغم استقرار نیروهایش در حوالی خلیج فارس و تنگه هرمز، قصد ندارد رسما به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 136

به "واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به وزارت دفاع کره جنوبی درباره خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به وزارت دفاع کره جنوبی درباره خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید