نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی افزایش یافت

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، هیئت عامل بانک مرکزی در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی و یاری به رشد مالی، در جلسه روز جاری خود ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب و نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی را با 2 واحد درصد افزایش،12 درصد مشخص کرد.

نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی افزایش یافت

به گزارش تسنیم، هیئت عامل بانک مرکزی در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی و یاری به رشد مالی، در جلسه روز جاری خود ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب و براساس مفاد دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی را با 2 واحد درصد افزایش در سطح 12 درصد مشخص کرد.

طبق اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد مالی بدون نفت در جهت صعودی قرار گرفته است. از طرف دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (22 درصد) فاصله دارد. بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی و یاری به رشد مالی، در جلسه چهار شنبه 4 تیرماه 1399 ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی بر اساس مواد (6) و (11) دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی را با 2 واحد درصد افزایش در سطح 12 درصد مشخص کرد. این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود اتخاذ شده است و از روز شنبه 7 تیرماه 1399 اجرا می گردد.

لازم به ذکر است، پیش از این هیئت عامل بانک مرکزی در روز شنبه مورخ 10 خردادماه 1399، برقراری دالان نرخ سود در بازار بین بانکی را تصویب نموده بود. در این مصوبه، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها نزد بانک مرکزی 10 درصد و نرخ سود اعتبارگیری از بانک مرکزی 22 درصد مشخص شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 469

به "نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید