میزان رضایت مردمی از ترامپ به پایین ترین سطح رسید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، محبوبیت دونالد ترامپ با افزایش هر چه بیشتر نارضایتی بعضی گروه های مهم رای دهندگان حامی وی در انتخابات 2016 از عملکردش، نزدیک به پایین ترین نقطه ثبت شده برای وی در دوران ریاست جمهوری اش شده است.

میزان رضایت مردمی از ترامپ به پایین ترین سطح رسید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ به نقل از ایسنا، جدیدترین نظرسنجی موسسه گالوپ معین کرد که تنها 38 درصد از رای دهندگان آمریکایی عملکرد دونالد ترامپ را تایید می نمایند که خیلی کمتر از 49 درصدی است که به عنوان بالاترین میزان ثبت شده برای وی در اوایل ماه مه مطرح شد.

با این حال پایین ترین درصد محبوبیتی که برای ترامپ تا به امروز به ثبت رسیده، مربوط به رقم 35 درصدی است که در 2017 مطرح شد. عمده تاییدنمایندگان ترامپ، جمهوری خواستار بوده اند و 91 درصد آن ها عنوان کردند عملکرد وی را تایید می نمایند که بیشتر از رقم 85 درصد ثبت شده در ماه گذشته میلادی است.

با این حال محبوبیت ترامپ در میان مستقل ها و دموکرات ها آمار پایین جدیدی را تجربه نموده است. 33 درصد مستقل ها در این نظرسنجی عملکرد ترامپ را تایید کردند که شش درصد کمتر از درصدی است که در این خصوص در اوایل ژوئن برای او ثبت شد.

تنها دو درصد از دموکرات ها عملکرد ترامپ را تایید کردند که کمترین میزان ثبت شده در این گروه برای وی است. این اختلاف میان درصد تایید ترامپ میان دموکرات ها و جمهوری خواستار بالاترین شکافی است که تا به امروز در نظرسنجی های شرکت گالوپ در این زمینه ثبت شده است.

در بخش عمده امسال میلادی درصد تایید عملکرد ترامپ معمولا بالای چهل درصد بوده است که محبوبیت او را مشابه با محبویت های مربوط به روسای جمهور قبل از خودش یعنی باراک اوباما و جورج دبلیو بوش در مقاطع مشابه از ریاست جمهوری شان قرار می دهد. هم بوش و هم اوباما توانستند برای دومین دور نیز به ریاست جمهوری برسند.

محبوبیت حال حاضر دونالد ترامپ مشابه با محبوبیت جورج اچ.دبلیو بوش و جیمی کارتر در همین مقطع از حضورشان در رقابت انتخاباتی است. هر دو آن ها تنها برای یک دور رئیس جمهور شدند.

ترامپ شاهد تحلیل محبوبیتش در میان بعضی گروه های مهم رای دهنده به وی در انتخابات 2016 نظیر سفیدپوستان، مردان، رای دهندگان بدون مدرک دانشگاهی و افراد مسن تر است.

نظرسنجی گالوپ دریافت که میزان تایید عملکرد ترامپ در میان سفیدپوستان از 57 درصدی که ماه گذشته میلادی برای او ثبت شد به 48 درصد افت نموده است. همچنین محبوبیت ترامپ در میان سفیدپوست های بدون مدرک دانشگاهی نیز از 66 درصد به 57 درصد کاسته شده است.

درصد تایید ترامپ در میان گروه رای دهندگان مرد نیز از 53 درصد به 46 درصد و در میان رای دهندگان رده سنی 50 تا 64 سال نیز از 52 درصد به 43 درصد و در میان رای دهندگان بالای 65 سال هم از 51 درصد به 47 درصد کاهش یافته است. این نظرسنجی گالوپ با پرسش از 1016 بزرگسال آمریکایی در فاصله 8 تا 30 ژوئن با حاشیه خطای چهار درصد اجرا شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 492

به "میزان رضایت مردمی از ترامپ به پایین ترین سطح رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان رضایت مردمی از ترامپ به پایین ترین سطح رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید