مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، برای انتقال بتن از طریق دلوها یا جام ها احتیاج به بالا برنده و یا جرثقیل است. معمولاً دلوها دارای ظرفیت بین 100 تا 1000 لیتر هستند، اما حجم جام ها بیشتر است که برای پروژه های عظیم استفاده می شود.

مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

5.نباید از مخلوط کن، به طور مستقیم بخشی از مخلوط به فرغون منتقل شود، زیرا این عمل باعث جداشدگی در مخلوط بتن می شود. بنابراین ابتدا باید تمام مخلوط از مخلوط کن خارج شود و در یک ظرف و یا بر روی سکوی تمیز تخلیه شود. سپس از آن ظرف، میزان مورد احتیاج از مخلوط را با فرغون حمل کرد.

در ساخت بتن گاه به عوض پیمانه کردن و مخلوط نمودن مصالح در کارگاه با استفاده از یک مرکز بتن سازی بتن به صورت آماده و پیش مخلوط شده به کارگاه آورده می شود. این روش بتن سازی که کاربرد زیادی نیر دارد دارای مزایای زیادی نسبت به رش بتن سازی در کارگاه است

باید توجه داشته باشید که تراک میکسرها عموماً نباید زیاد از محل کارخانه دور شوند تا به سهولت و در اسرع وقت بتوان از بتن ترکیب شده استفاده کرد.

بتن آماده با خاصیت بدون جم شدگی برای گروت ریزی نیمه حجیم زیر پی های صنعتی.

تراک میکسر وسیله ای برای حمل بتن آماده است. کارخانه های بتن آماده معمولاً به دو گروه تقسیم می شوند. بعضی کارخانه ها فقط عملیات پیمانه کردن را انجام می دهند، و بعضی دیگر از کارخانه ها غیر از عملیات پیمانه کردن، عمل مخلوط کردن را هم انجام می دهند. به عبارت دیگر، در کارخانه، مصالح پیمانه شده و مقادیر تعیین مصالح بتن به درون کامیون مخلوط کن ریخته می شود، اما عمل اختلاط در حین حمل، قبل از تخلیه بتن در دیگ کامیون مخلوط کن صورت می گیرد و آب مخلوط در حین حمل و یا در محل کارگاه به مخلوط خشک اضافه می شود. بر همین اساس به این روش، پیمانه خشک هم گفته می شود.

منبع مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1216

به "مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید