مرگ 3 مهاجر اتیوپیایی در بازداشتگاه عربستان سعودی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سازمان عفو بین الملل با اشاره به اوضاع وخیم بازداشتگاه های مهاجران آفریقایی در عربستان سعودی، از مرگ دست کم سه اتیوپیایی در این بازداشتگاه ها خبر داد.

مرگ 3 مهاجر اتیوپیایی در بازداشتگاه عربستان سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان عفو بین الملل امروز جمعه در گزارشی اعلام کرد که اوضاع بازداشتگاه های مهاجران آفریقایی در عربستان سعودی در سایه شیوع ویروس کرونا بسیار وخیم است.

ماری فاستر محقق و مشاور در امور حقوق پناهندگان و مهاجران در سازمان عفو بین الملل گفت: هزاران مهاجر اتیوپیایی که با هدف یافتن زندگی بهتر خانه های خود را ترک کرده اند اکنون در بازداشتگاه های فاجعه بار غیرقابل تصور هستند.

وی مسئولان سعودی را به آزادی فوری همه مهاجران و بهبودی شرایط بازداشتگاه ها فراخواند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، سازمان عفو بین الملل در گزارش خود، رفتارهای بی رحمانه مسئولان سعودی با مهاجران به ویژه بستن دست و پاهای آن ها به یکدیگر و بازداشت آن ها به مدت 24 ساعت در سلول های پرجمعیت غیرقابل تحمل را محکوم کرد.

در این گزارش آمده است که دو تن از بازداشتی ها گفته اند که اجساد سه نفر اعم از یک نفر اتیوپیایی، یک نفر یمنی و یک سومالیایی را در مرکز بازداشت الدایر در استان جازان مشاهده کرده اند.

در سال جاری 16 هزار اتیوپیایی در این مراکز بازداشت بودند که به گفته مسئولان اتیوپیایی تعداد آن ها اکنون کمتر شده است.

طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، تا پیش از سال 2017 نیم میلیون اتیوپیایی در عربستان سعودی حضور داشتند اما از سال 2017 این کشور اجرای اقداماتی علیه مهاجران غیرقانونی را آغاز کرد و از آن زمان ماهیانه حدود 10 هزار نفر به اتیوپی انتقال داده می شدند تا اینکه اتیوپی از عربستان سعودی خواست به دلیل شیوع ویروس کرونا انتقال این افراد را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 619

به "مرگ 3 مهاجر اتیوپیایی در بازداشتگاه عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 3 مهاجر اتیوپیایی در بازداشتگاه عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید