متهم در دادگاه: پدر و مادر همسرم مرا قصاص نمی کنند

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مردی که از 7 سال پیش به جرم قتل همسرش در زندان است از دادگاه درخواست کرد به او حکم آزادی موقت بدهند تا از اولیای دم رضایت بگیرد.

متهم در دادگاه: پدر و مادر همسرم مرا قصاص نمی کنند

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از سال 93 با تماس زنی به اداره پلیس آغاز شد. وی گفت: دامادش پس از حمله به خانه او، دختر و پسرش را با ضربات چاقو مجروح کرده است. پس از این تماس، مأموران بلافاصله به نشانی مورد نظر رفتند و مشخص شد که داماد خشمگین به خاطر اختلاف با همسرش او را به قتل رسانده و پسر جوان خانواده نیز که بر اثر ضربات چاقو بیهوش شده بود به بیمارستان منتقل شد.

پس از دستگیری متهم، مادر مقتول به مأموران گفت: دختر و دامادم بر سر اینکه بچه دار نمی شدند اختلاف داشتند و مدام باهم درگیر بودند و دامادم مدام دخترم را کتک می زد تا اینکه او از خانه قهر کرد و یک ماهی به خانه ما آمده بود تا از همسرش جدا شود. روز حادثه دامادم به خانه ما آمد و به جای دلجویی به سمتش حمله کرد و دوباره کتکش زد. پسرم برای کمک به خواهرش جلو رفت که دامادم با چاقو او را زد و بعد در حمام را شکست و دخترم را در داخل حمام کشت و حالا هم من و پدرش برای او درخواست قصاص داریم.

در ادامه متهم در دفاع از خودش گفت: من و همسرم از ابتدا باهم اختلاف داشتیم و، چون بچه دار نمی شدیم این اختلاف شدیدتر شده بود. یک ماه بود که همسرم قهر کرده و به خانه پدرش رفته بود. من در یکی از شهرستان ها کار گرفته و به شهرستان رفته بودم، بعد از یک ماه به تهران برگشتم به خانه پدرزنم رفتم تا با همسرم آشتی کنم. وقتی زنگ خانه شان را زدم همسرم با فحاشی و داد و فریاد من را از خانه بیرون انداخت. خانواده اش هم از او حمایت می کردند. بعد برادرش به سراغم آمد و من را هل داد.

از خانه شان خارج شدم، اما آن ها بازهم به من فحاشی می کردند. آنقدر عصبانی شدم که نتوانستم خودم را کنترل کنم. به سمت ماشین رفتم یک چاقو برداشتم و به خانه برگشتم به سمت همسرم رفتم؛ او با عصبانیت و ترس فحاشی کرد و به سمت حمام رفت. برادرش جلو آمد و با من درگیر شد که او را زدم بعد هم همسرم را کشتم.

بعد از گفته های متهم، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری ارسال شد و وی محاکمه شد و در نهایت هیأت قضات پس از شور متهم را به قصاص، پرداخت دیه و 3 سال و نیم حبس محکوم کردند. حکم در دیوان عالی کشور نیز تأیید شد.

به این ترتیب متهم در فهرست اعدامیان قرار گرفت و چندین بار اولیای دم برای اجرای حکم دعوت شدند، اما آن ها نه حاضر به گذشت شدند و نه حاضر به اجرای حکم قصاص. تا اینکه متهم از دادگاه درخواست اعمال ماده 429 کرد. او در نامه ای به دادگاه نوشت که، چون اولیای دم حاضر به تصمیم گیری نیستند از دادگاه درخواست دارم تا به وضعیتم رسیدگی کنند. من سالهاست در زندانم و درخواست دارم دادگاه من را آزاد کند تا بتوانم مستقیم با اولیای دم صحبت کنم و رضایت آن ها را جلب کنم.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1024

به "متهم در دادگاه: پدر و مادر همسرم مرا قصاص نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم در دادگاه: پدر و مادر همسرم مرا قصاص نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید