قانون حاکم بر معلمان مدارس غیردولتی مطابق قوانین وزارت کار است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، معلمان مدارس غیردولتی با مؤسس مدرسه قرارداد دارند و قوانین حاکم بر بیمه، حقوق و مزایای آن ها مطابق قوانین وزارت کار است.

قانون حاکم بر معلمان مدارس غیردولتی مطابق قوانین وزارت کار است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ 8 شارژ، موضوع شرایط معلمان مدارس غیردولتی در این روز ها که مدارس کشور به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل است، دوباره پررنگ شده است؛ افرادی که نام معلم را دارند، اما گاهی از هیچ مزایای معلم شدن بهره مند نمی شوند.

این معلمان توسط مؤسسان مدارس غیردولتی جذب می شوند و قرارداد کاری شان بین آن ها و مؤسس است؛ گاهی اوقات طی سال های گذشته، معلمان این مدارس در شرایط خوبی نبودند، حقوق ناچیزی می گرفتند و بیمه هم نبودند و حتی حالا که مدارس کشور به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شده است، آن ها هم از نسبت به پرداخت حقوق و ادامه شرایط کاری شان نگران هستند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش 4 اردیبهشت در مورد شرایط مؤسسان مدارس غیردولتی در شرایط کرونا، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ماه های اخیر سیاست آموزش و پرورش بر این اساس بوده است که تعطیلی مدرسه نباید موجب تعطیلی آموزش گردد و مدارس و مراکز غیردولتی با بهره گیری از فضای مجازی و آموزش های الکترونیک در تحقق این امر نقش مطلوبی داشته اند، لذا دولت به منظور حمایت از این مدارس و جلوگیری از توقف فعالیت آن ها بسته های حمایتی از جمله بخگرددگی اجاره بها، امهال بیمه تأمین اجتماعی کارکنان و تسهیلات کم بهره را تصویب نموده است.

وی در تشریح این بسته حمایتی، اعلام کرد: بر اساس مصوبه دولت، تمام مدارس غیردولتی و مراکز آموزشی و پیش دبستانی های غیر دولتی دایر در فضا های آموزشی وابسته به آموزش و پرورش از پرداخت اجاره بها به مدت 4 ماه از اسفند تا خرداد ماه معاف شدند؛ همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیمه تأمین اجتماعی کارکنان شاغل در این مراکز و مدارس و پیش دبستانی غیردولتی به مدت سه ماه مشمول امهال شد، ضمن اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد هماهنگی مالی دولت مقرر شد تسهیلات کم بهره تا مبلغ 16 میلیون تومان به میزان تعداد کارکنان شاغل در مدارس غیر دولتی مراکز آموزشی و پیش دبستانی های غیردولتی پرداخت گردد که امیدوارم قبل از خرداد ماه پرداخت آن شروع گردد.

سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش 7 اردیبهشت در پاسخ به این پرسش که آیا از حقوق معلمان مدارس غیردولتی کم شده است، گفت: خیر؛ ما از روز های ابتدایی که مدارس تعطیل شدند، اعلام کردیم مؤسسان مدارس موظف هستند، حقوق معلمان را به طور کامل مطابق قراردادهایشان با معلمان پرداخت نمایند؛ معلمان مدارس غیردولتی در صورتی که مشکل داشتند، می توانند موارد را با سامانه تلفنی 4317 تماس بگیرند تا پیگیری کنیم و حقوقشان را دریافت نمایند.

این معلمان با ثبت سوژه ای در سامانه فارس من با عنوان خاتمه به تبعیض حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی توسط وزارت آموزش و پرورش خواهان پیگیری آن شدند؛ شرایط معلمان حق التدریس جزو اولین سوژه های فارس من بود که به امضای بالا رسید.

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: در سامانه معین الگوی شهریه، یکی از آیتم ها، بیمه معلمان مدارس غیردولتی بود است اگر مؤسس به بیمه معلمان شاغل مدرسه خود توجه نکند، امتیاز منفی می گیرد.

وی با بیان اینکه معلمان مدارس غیردولتی باید تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی مطابق قوانین وزارت کار قرار گیرند، ادامه داد: تمام مؤسسان مدارس غیردولتی موظف هستند معلمان شاغل در این مدارس را که 24 ساعت در هفته فعالیت می نمایند و بازنشسته نیستند، بیمه نمایند؛ همچنین مؤسس مدارس غیردولتی با تمام معلمان شاغل در مدرسه شان باید قرارداد داشته باشد و بر اساس قانون به آن ها حقوق دهد ضمن اینکه این معلمان باید دوره های آموزشی و گزینش را طی نمایند.

مسؤولان وزارت آموزش و پرورش درباره استخدام این معلمان می گویند که آن ها می توانند در فرایند آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند و، چون تجربه دارند، قطعاً امتیاز بیشتری را کسب خواهند کرد.

شرایط معلمان مدارس غیردولتی را در گزارش های دیگری مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 374

به "قانون حاکم بر معلمان مدارس غیردولتی مطابق قوانین وزارت کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون حاکم بر معلمان مدارس غیردولتی مطابق قوانین وزارت کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید