عقب نشینی واتساپ از سیاست های جدید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، در این روش جدید، اطلاعات کاربران واتس اپ در اختیار شرکت مادر یعنی فیس بوک قرار داده خواهد شد و از آنجا که فیس بوک، سابقه خوبی در حفظ اطلاعات شخصی و حریم خصوصی افراد ندارد، موجی از نارضایتی را به دنبال داشته اشت.

عقب نشینی واتساپ از سیاست های جدید

واتس اپ دوباره در وادار کردن کاربران به پذیرش سیاست های جدید این شرکت عقب نشینی کرد.

این پیام رسان اخیرا با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود گفت کاربرانی که سیاست ها حریم خصوصی جدید این پلت فرم را تا 15 مه (25 اردیبهشت) تایید نکنند، مسئله ای در دسترسی و استفاده از قابلیت ها این اپلیکیشن ها نخواهند داشت.

این شرکت در ماه فوریه اعلام کرده بود اگر کاربران اپلیکیشن واتس اپ، سیاست ها جدید مربوط به حریم خصوصی را نپذیرند، اکانت آن ها حذف خواهد شد. همچنین در بخشی از پیام هشدار واتس اپ به کاربران آمده بود که در صورت عدم پذیرش این سیاست ها جدید، برای مدت کوتاهی تنها قادر به دریافت تماس ها و نوتیفیکیشن ها خواهند بود، اما امکان خواندن و ارسال پیام ها را نخواهند داشت.

حال طبق گزارش ها اخیر، واتس اپ سخت گیری ها را کم کرده، اما این شرکت همچنان اعمال سیاست ها جدید را در دستور کار دارد؛ با این تفاوت که دسترسی کاربران به این اپلیکیشن و قابلیت ها آن در تاریخ مشخص شده مسدود نخواهد شد.

گفته می شود از این پس، پیام ها هشداری به طور مداوم به منظور یادآوری پذیرش سیاست ها جدید برای کاربران نمایش داده خواهد شد. اما این فرایند همیشگی نخواهد بود و به گفته واتس اپ، ارسال این پیام ها یادآورنده بعد از نمایش چند هفته ای متوقف خواهند شد.

در این شرایط، کاربران اگرچه قادر به دریافت تماس ها و پاسخ به پیام ها از طریق تپ کردن روی نوتیفیکیشن ها خواهند بود، اما دیگر به لیست چت داخل اپلیکیشن دسترسی نخواهند داشت.

در مرحله آخر نیز و البته پس از گذشت چند هفته با این شرایط، کاربران دیگر قادر به استفاده از همین قابلیت ها نیز نخواهند بود. به این معنی که اکانت ها به غیرفعال تبدیل خواهند شد و واتس اپ نیز پس از 120 روز غیرفعال بودن اکانت ها، آن ها را حذف خواهد کرد.

سخنگوی واتس اپ در این خصوص گفت این شرکت طی ماه ها اخیر سعی کرد تا اطلاعات بیشتری را درخصوص به روزرسانی جدید این شرکت در اختیار کاربران واتس اپ در سراسر جهان قرار دهد.

در همان ابتدا، بسیاری از کاربران شرایط این آپدیت را پذیرفتند، اما برخی ها که هنوز نسبت به این کار اقدام نکرده اند، همچنان می توانند از اکانت خود استفاده کنند؛ البته با این تفاوت که پیام ها یی برای یادآوری قبول شرایط جدید برایشان ارسال خواهد شد.

سیاست ها جدید مرتبط با حریم خصوصی واتس اپ، نگرانی ها زیادی را برای کاربران به وجود آورده است. در این روش جدید، اطلاعات کاربران واتس اپ در اختیار شرکت مادر یعنی فیس بوک قرار داده خواهد شد و از آنجا که فیس بوک، سابقه خوبی در حفظ اطلاعات شخصی و حریم خصوصی افراد ندارد، موجی از نارضایتی را به دنبال داشته اشت.

این نارضایتی ها به حدی بوده که بسیاری از کاربران عطای این شبکه اجتماعی را به لقایش بخشیدند و به اپلیکیشن ها رقیب و مشابهی، چون تلگرام و سیگنال روی آوردند. این تغییرات حتی به مذاق ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز خوش نیامد و او در توییتی از کاربران واتس اپ خواست از اپلیکیشن سیگنال استفاده کنند.

منبع: آی تی ایران

منبع: فرادید
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1043

به "عقب نشینی واتساپ از سیاست های جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی واتساپ از سیاست های جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید