عراق، رایزنی های فشرده در صحنه سیاسی، اعلام زمان تعیین شدن جانشین عبدالمهدی

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، یک عضو ائتلاف الفتح در مجلس عراق به رهبری هادی العامری از معین شدن زمان انتخاب نخست وزیر جدید خبر داده است.

عراق، رایزنی های فشرده در صحنه سیاسی، اعلام زمان تعیین شدن جانشین عبدالمهدی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 8 شارژ، فاضل جابر از نمایندگان ائتلاف الفتح گفت مسئله نهایی شدن معرفی نخست وزیر جدید به مراحل نهایی خود رسیده است و این مسئله طی یک هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی اضافه نمود گروه های سیاسی شیعی در حال رایزنی با نمودها و اهل سنت با هدف حمایت از نامزد آینده هستند.

جابر به المعلومه گفت نشست ها و دیدارهای گروه های شیعی طی هفته جاری با هدف حل و فصل مسئله معرفی نخست وزیر جدید و جانشین عادل عبدالمهدی فشرده بوده است.

وی فاش کرد این نشست ها به انتخاب مجموعه ای از اسامی منجر شده است که مقبولیت داشتن در میان همگان از جمله معترضان درباره آنها لحاظ شده است.

نماینده ائتلاف الفتح خاطر نشان کرد گروه های شیعی این اسامی را به گروه های سیاسی وابسته به نمودها و اهل سنت ارائه نموده تا حمایت آنها را از یک شخص معین که همه درباره آن توافق نمایند، به دست آورند. جابر گفت گروه های تشکیل دهنده ائتلاف الفتح درباره اعتماد مجدد به عبدالمهدی اتفاق نظر ندارند و وی خارج از دایره مامور شدن مجدد است.

این در حالی است که عالیه نصیف یکی دیگر از نمایندگان ائتلاف البناء به دلایل واقع بینانه ای اشاره نموده است که به گفته وی در پس طرح اعتماد مجدد به نخست وزیر مستعفی واقع شده است. وی توضیح داد تاخیر در تشکیل دولت به نفع کشور نیست.

نصیف به پایگاه خبری المعلومه گفت پیچیدگی های عدم توافق درباره نخست وزیر جدید تنها بر دوش گروه های سیاسی نیست، بلکه عوامل متعددی وجود دارد که در تاخیر انتخاب سهیم بوده است.

وی اضافه نمود مسئله تجدید اعتماد، دلایل واقع بینانه ای داشت از جمله اینکه هر نامزدی که در رسانه ها مطرح می شد، از سوی معترضان خط می خورد، علاوه بر اینکه باید به سرسختی رئیس جمهور در برابر هر نامی که ائتلاف البناء معرفی می کرد، اشاره نمود.

وی ادامه داد دلایل دیگر اینکه ما در برابر چالش های بزرگی در سطح امنیتی و مالی قرار داریم، موضوع اجرای تعهدات مربوط به عقب نشینی نظامیان بیگانه، اجرایی شدن توافقنامه عراق و چین و رویارویی با تهدیدهای ترامپ مبنی بر تحمیل تحریم های یکجانبه علیه عراق که این مسائل وجود یک دولت با اختیارات کامل را ضروری می نماید تا به مقابله با این چالش ها پایبند باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 116

به "عراق، رایزنی های فشرده در صحنه سیاسی، اعلام زمان تعیین شدن جانشین عبدالمهدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، رایزنی های فشرده در صحنه سیاسی، اعلام زمان تعیین شدن جانشین عبدالمهدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید