عبور ناو موشک انداز آمریکایی از تنگه تایوان

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، آمریکا در ادامه تحرکات نظامی خود در مناطق پیرامون چین، روز شنبه (دیروز) یک ناو گشتی مجهز به موشک هدایت شونده را از تنگه تایوان عبور داد.

عبور ناو موشک انداز آمریکایی از تنگه تایوان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 8 شارژ، تقریبا همزمان با حملات لفظی روز شنبه (دیروز) وزرای خارجه و دفاع آمریکا به چین در کنفرانس امنیتی مونیخ، یک ناو موشک انداز آمریکایی در تنگه تایوان حضور یافته و اقدام به گشت زنی کرده است.

پایگاه آمریکایی استارز اند استرایپس که بیشتر اخبار نظامی را دنبال می کند، گزارشی از تشدید تحرکات آمریکایی ها در تنگه تایوان به دنبال مانورهای اخیر دریایی و هوایی چین در منطقه منتشر کرده است.

مقام های آمریکایی به این رسانه خبر دادند، ناو گشتی یواس اس چانسلارس وییل آمریکا روز شنبه (دیروز) ضمن عبور از تنگه تایوان در منطقه گشت زنی کرد.

اقدام روز گذشته آمریکا سه روز بعد از اقدام نیروی هوایی آمریکا در به پرواز در آوردن دو بمب افکن استراتژیک در نزدیکی تنگه تایوان اجرا شده است.

جو کایلی سخنگوی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا درباره عبور ناو گشتی از تنگه تایوان این اقدام، را نشاندهنده تعهد ایالات متحده به یک منطقه آزاد در ایندوپاسیفیک توصیف کرده است.

به گفته این مقام آمریکایی، نیروی دریایی ایالات متحده به پرواز، بادبانی و انجام عملیات در هر جایی که قوانین بین المللی اجازه آن را می دهد، ادامه خواهد داد.

تحرکات اخیر آمریکایی ها بعد از مانور دریایی و هوایی چین در نزدیکی آب های جنوب شرقی ساحل تایوان اجرا شده است؛ مانوری که روز دوشنبه برگزار گشت و در آن جت های جنگنده چینی به گشت زنی در تنگه تایوان مبادرت کرده بودند.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین متعلق به چین و تحرکات آمریکا شامل فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد می داند.

دولت های دموکرات و جمهوری خواه آمریکا از سال 1979 به بعد، به طور رسمی خود را متعهد به سیاست چین واحد خوانده اند اما طی سال های گذشته به فروش سلاح به تایوان دست زده اند (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 187

به "عبور ناو موشک انداز آمریکایی از تنگه تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور ناو موشک انداز آمریکایی از تنگه تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید