زمان اتمام فاز اول آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا صالحی مجری کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط تست واکسن کرونا ایرانی کرونا در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که در فاز اول مطالعه بالینی خود به سر می برد، گفت: تا به امروز واکسن ایرانی کرونا که فاز یک مطالعه بالینی آن از نهم دی ماه 1399 شروع شد، به 21 نفر تزریق شده است.

زمان اتمام فاز اول آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا

وی اضافه نمود: تا به امروز این واکسن عوارض جدی به دنبال نداشته است. البته یکسری عوارض خفیف مانند تب خفیف چند ساعته، حالت تهوع چند ساعته، درد و سوزش محل تزریق و… وجود داشته است، اما عوارض جدی به دنبال تزریق واکسن ایرانی کرونا ایجاد نشده است.

صالحی درباره زمان اتمام فاز اول مطالعه بالینی واکسن ایرانی کرونا، گفت: به نظر می رسد در فاز اول مطالعه بالینی تا انتها بهمن ماه و یا نهایتا تا هفته اول اسفند ماه واکسن ایرانی در صورت کسب مجوز و تاییدیه کمیته ملی واکسن به 56 داوطلب این فاز تزریق گردد.

وی گفت: در صورتیکه ایمنی واکسن بعد از اتمام فاز اول بالینی مورد تایید قرار گیرد، فاز دوم مطالعه بالینی آن در اسفند ماه شروع می گردد.

صالحی تاکید نمود: باید توجه کرد که در فاز اول مطالعه بالینی عمدتا بر روی ایمنی و بی خطری واکسن کار می گردد. ان شاءالله فکر می کنم از اواخر بهمن ماه بتوانیم اخباری را درباره شرایط ایمنی واکسن ایرانی کرونا اعلام کنیم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 841

به "زمان اتمام فاز اول آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اتمام فاز اول آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید