ربیعی: پرداخت یارانه ها به قوت خود باقی است ، اگر اصلاح ساختار بودجه اجرایی گردد پرداخت ها تغییر می نماید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سخنگوی دولت گفت: اگر برنامه اصلاح ساختار بودجه که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و در اختیار مجلس قرار داده شده است، بخواهد تصویب و اجرایی گردد، تغییراتی در پرداخت یارانه ها انجام می گردد.

ربیعی: پرداخت یارانه ها به قوت خود باقی است ، اگر اصلاح ساختار بودجه اجرایی گردد پرداخت ها تغییر می نماید

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرنگاران، علی ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به سؤال نخست خبرنگاران مبنی بر اینکه آقای نوبخت اعلام نموده اند که تغییرات یارانه ای در راه است، آیا در پرداخت ها تفاوتی ایجاد خواهد شد، گفت: موضوع را از دکتر نوبخت پیگیری نموده ام، به نظر می رسد که رسانه ها یک تعبیر گزینشی از عبارت تغییرات یارانه ای در راه است ارائه نموده اند البته موضوع تغییرات در پرداخت یارانه ها در ذیل موضوع اصلاح ساختار مطرح است.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت یارانه نقدی و یاری های معیشتی بدون وقفه ادامه خواهد یافت، افزود: یکی از اصلاحات موردنظر و پیشنهادی، اصلاح در نظام و ساختار بودجه و همچنین تغییرات در مجموعه یارانه ها است لذا اگر برنامه اصلاح ساختار بودجه که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و در اختیار مجلس قرار داده شده است، بخواهد تصویب و اجرایی گردد، تغییراتی در پرداخت یارانه ها انجام خواهد شد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگاران در خصوص اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و جدیت در اصل فاصله گذاری اجتماعی در کشور و ایجاد شرایط دورکاری برای کارمندان دولت، چرا هنوز بحث کارورزی دانش آموزان در مدارس فنی و حرفه ای به قوت خود باقی است؟، بیان داشت: کارآموزی با 120 تا 240 ساعت برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه ای و کارورزی با 240 ساعت مربوط به هنرجویان شاخه کاردانش در پایه های یازدهم و دوازدهم است.

ربیعی با اشاره بر اینکه گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی به فعالیت های صنوف و کسب وکارها مرتبط است و نه به بازگشایی مدارس یا دورکاری کارمندان، گفت: اجرای این دروس در محیط های واقعی کسب وکار از جمله کارگاه ها، کارخانه ها و واحدها اداری با رعایت پروتکل های بهداشتی هر صنف انجام می گردد لذا زمانی که صنوف باز و کسب وکارها دایر باشند، امکان گذراندن این دوره ها وجود دارد.

وی توضیح داد: گذراندن این دروس به خصوص در پایه دوازدهم از اهمیت خاصی برخوردار است و در صورت نگذراندن این دوره آموزشی که 45 روز کاری به طول می انجامد، واحدهای درسی برای اخذ دیپلم و فارغ التحصیلی آنان فراهم نمی گردد و به تبع آن موضوعات ورود به بازار کار، تحصیلات عالی یا خدمت وظیفه دچار اخلال می گردد.

سخنگوی دولت افزود: بنابر اعلام وزارت آموزش وپرورش هرساله از اول تیر تا 15 مردادماه امسال، زمان گذراندن این دوره آموزشی بوده است که حسب آیین نامه برای هنرجویان پایه دوازدهم تا انتها دی ماه امکان اجرا وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 548

به "ربیعی: پرداخت یارانه ها به قوت خود باقی است ، اگر اصلاح ساختار بودجه اجرایی گردد پرداخت ها تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: پرداخت یارانه ها به قوت خود باقی است ، اگر اصلاح ساختار بودجه اجرایی گردد پرداخت ها تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید