خبر خوش برای خریداران بوعلی ، عرضه اولیه جدید در راه است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، به گزارش خبرنگاران، سعید محبی فر معاون اقتصادی و سرمایه گذاری هلدینگ خلیج فارسدر حاشیه مراسم عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی سینا که 19 آذرماه در شرکت بورس اوراق بهادار تهران برگزار گردید، گفت: سهام پتروشیمی بوعلی سینا امروز به عنوان سیزدهمین شرکت از مجموعه هلدینگ خلیج فارس به مردم عرضه شد.

خبر خوش برای خریداران بوعلی ، عرضه اولیه جدید در راه است

وی از دو هدیه خوب برای مردمی که از امروز سهامدار پتروشیمی بوعلی سینا شدند، اطلاع داد و اضافه نمود: نخست اینکه ارزش اضافه نموده پتروشیمی شهیدتندگویان در ارزش گذاری سهم بوعلی لحاظ نشده است بنابراین همین امروز دو هزار میلیارد تومان ارزش اضافه نموده این سهام به سهامداران عزیز تقدیم می گردد. هدیه دوم این است که سود حاصل از پروژه شیرین سازی روی سود سال آینده و چند ماه پیش رو، در ارزش گذاری لحاظ نشده و اثرات این سود هم به سهامداران می رسد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری هلدینگ خلیج فارس درباره عرضه 12 درصد از سهام پتروشیمی بوعلی سینا به بازار سرمایه توضیح داد: براساس مقررات سازمان بورس، این مقدار از سهام به مردم عرضه شده و خوشحالیم که این میزان از مشارکت مردم را در ترکیب سهامداری بوعلی داریم. ضمن اینکه ظرف دو ماه آینده سه درصد دیگر از سهام بوعلی به بورس عرضه و بوعلی تبدیل به شرکتی می گردد که از نظر درصد، بیشترین سهامدار حقیقی را در مجموعه شرکت های تابعه هلدینگ خلیج فارس دارد.

براساس اعلام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، محبی فر از ادامه فرایند ورود شرکت های هلدینگ خلیج فارس به بورس اطلاع داد و یادآور شد: کمتر از یک ماه دیگر سهام با ارزش پتروشیمی افرایند را هم به بورس عرضه می کنیم و امیدواریم مانند سهام بوعلی و سهام هایی که پیش از این ازسوی هلدینگ خلیح فارس به بازار سرمایه عرضه شده، سودآوری خوبی برای سهامداران داشته باشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 761

به "خبر خوش برای خریداران بوعلی ، عرضه اولیه جدید در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای خریداران بوعلی ، عرضه اولیه جدید در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید