خبرنگاران 53 راه روستایی زنجان بازگشایی شد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، زنجان - خبرنگاران - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: راه ارتباطی 53 روستای این استان که به علت بارش برف سنگین بسته شده بود با کوشش بی وقفه راهداران بازگشایی و تردد در آن برقرار شد.

خبرنگاران 53 راه روستایی زنجان بازگشایی شد

عبدالحسین علی اکبری، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: از بامداد شنبه تا یکشنبه هفته جاری، بارش برف و وقوع کولاک راه ارتباطی این روستاها را بسته بود که پس از اتمام بارش برف، راهداران انجام عملیات تیغ زنی، برف روبی و نمک پاشی را شروع کردند.

وی گفت: استان زنجان 970 روستا دارد که از این تعداد راه 53 روستا مسدود شده بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: این راه های مسدود شده مربوط به شهرستان های زنجان، سلطانیه، ماهنشان و طارم بود.

به گفته وی، این استان دارای چهار هزارو 200 کیلومتر راه روستایی بوده که سه هزار و 200 کیلومتر (حدود 80 درصد) آن آسفالت است.

علی اکبری یادآوری کرد: حدود 400 روستای استان زنجان در مناطق کوهستانی و برفگیر قرار دارند که راه ارتباطی چندین روستا پس از بارش برف و وقوع کولاک به سرعت بسته می گردد اما چون در منطقه صعب العبور واقع نیستند بنابراین قابل بازگشایی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر 557 نفر با 254 دستگاه ماشین آلات در 32 نقطه از این استان (راهدارخانه و مجتمع های امداد و نجات) مستقر هستند که در صورت بارش برف نسبت به انجام عملیات تیغ زنی، برف روبی و نمک پاشی اقدام می نمایند.

علی اکبری اعلام کرد: در حال حاضر 50 اکیپ راهداری در 32 گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارایه می دهند.

وی اضافه کرد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از شرایط جاده های این استان و کشور با سامانه 141 و نرم افزار موبایلی 141 ارتباط برقرار نمایند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی نمایند.

به گزارش خبرنگاران، استان زنجان پنج هزار و 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 741

به "خبرنگاران 53 راه روستایی زنجان بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 53 راه روستایی زنجان بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید